Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Még tanuló vagyok és szeretnék...

Még tanuló vagyok és szeretnék érdeklődni a könyvelői munkával kapcsolatban. Milyen utat kell bejárnom ahhoz, hogy könyvelő lehessek?

Figyelt kérdés

Esetleg valaki rávilágítana a jó és az árnyoldalaira is?

Milyen iskolákat célozzak meg? Esetleg milyen tanfolyamokat végezzek el?

A könyvelői munkába sajnos nem tudok belelátni, de a munka leírásából nem tűnik rossznak.

Milyen tulajdonságokkal rendelkezik egy jó könyvelő?


Jelenleg a Debreceni Egyetem másodéves Egészségügyi szervező szakos hallgatója vagyok. Innen hova tovább?


Milyen lehetőségeim vannak egészségügyi szervező végzettséggel, a könyvelésen kívül, amiből meg is tudok élni?


Elnézést a sok kérdésért :) de engem ez tényleg nagyon érdekelne. Nagyon örülnék, ha minden kérdésemre választ kapnék.


2013. szept. 30. 12:45
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem így gondolom. Nem azért érdekel, mert "elvan, mint a befőtt".

Ha ezért nem éri meg, akkor ezentúl ne tanuljon senki könyvelőnek? :D Én, ha netalán mégis ezt választanám, szeretném normálisan csinálni..emiatt is tettem fel a sok kérdésem közül azt, hogy milyen egy jó könyvelő...szeretnék gyakorlati tudást is szerezni..hogyan?

2013. okt. 1. 18:19
 12/14 A kérdező kommentje:

Egyébként a szurkálódások helyett örülnék, ha a kérdésemre válaszolnának.

Köszönöm azoknak, akik ezt megtették :)

2013. okt. 1. 18:21
 13/14 anonim ***** válasza:

Na akkor idefigyelj, először is a jó könyvelő szolgáltató könyvelő, nem sarki rozika, és a kreativitását csak a törvények adta keretek közt igyekszik használni, legalább 5-6 év gyakorlat kell ahhoz véleményem szerint, hogy valakiből jó könyvelő váljék. Na már most, én foglalkoztam tanulókkal, de most ezt is feladom, mert bár a nagy többséggel szemben én tanítom ingyen persze, (csak szólok valaki súlyos százezrekért) és az x-edik alkalommal egyszer csak eltűnik, azt se mondja fapapucs, mert látja már mivel jár, és köszöni, inkább elmegy sarki rozikának könyvelőst "játszik", nincs felelőségbiztosítása, és általában szerződést se köt (hozzáteszem sokszor nem is könyvel, mint utóbb kiderül)


Tehát ha nem ilyen akarsz lenni, akkor rengeted anyagi és időbeli befektetés, egy jó könyvelő mellett hosszú évek gyakorlata (de olyan helyen ahol engednek tanulni) nem csak adatot rögzítsz, és majd utána elgondolkodhatsz felelősen hogy leszel-e könyvelő...


A könyvelői munka a leírásából nem tűnik rossznak. A jó könyvelő háromszor menstruál egy hónapban, egyszer amikor tényleg, egyszer 12-ig, egyszer meg 20-ig, és akkor ehhez jönnek még az egyéb épp esedékes éves vagy negyedéves határidők. Szabira a laptopjával és telefonjával megy, melyet egy nap legalább kétszer ellőnőriz és rendez. így is csak tűzoltást csinál, tehát ha hazamegy, két hétig a szokásos 12 óra helyett 16 órát dolgozik, hogy nagyjából utolérje magát. Így pihenünk mi, könyvelők, persze ez nincs leírva...

2013. okt. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Végre egy őszinte vélemény. Mindenhol csak a jókat hallani (persze a jó oldala is érdekel)...de senki sem beszél a rossz oldaláról is a dolognak.

2013. okt. 1. 20:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!