Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Költségvetési szervek és...

Költségvetési szervek és fejezeti kezelésű előirányzatok pár szóban?

Figyelt kérdés

Van egy ilyen beadandó feladat, amiben az állam által beszedett 3 legfontosabb adóról kell gyűjteni.

Egy oldalon találtam ezt, rákerestem a google-ban, de kihozott egy elég hosszú szöveget, amiben nem is igazán tudom, hol keressem, pontosan mit keressek. Ha valaki le tudná írni, hálás lennék (elég pár szóban, excelben kell küldeni). Mi után, és kiknek kell fizetni?


2013. okt. 3. 19:42
 1/2 anonim ***** válasza:

A beszedett adók közül: Személyi jövedelemadó, ÁFA, Társasági adó, Jövedéki adó (dohány+pia után)


Költségvetési szervek: önkormányzatok, iskolák, ovodák, egészségügyi intézmények


Fejezeti kezelésű előirányzatok: államigazgatási apparátus (ebbe beletartoznak a minisztériumok, az önkormányzatok) egészségügy, oktatás, nyugdíj-rendszer

2013. okt. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi, végül én is a jövedéki adót írtam:)

És köszönöm a leírást is:)

2013. okt. 5. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!