Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az iskolaszövetkezet nem...

Az iskolaszövetkezet nem vonja le autómatikusan az szja-t?

Figyelt kérdés
Ma kaptam egy levelet a NAVtól, hogy szja tartozásom van, pontosan annyi, amennyit tavaly az iskolaszövetkezetnek be lellett volna fizetnie a bérem után. Lehetsége, hogy nem tette meg?

2013. okt. 10. 12:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi van az adóbevallásodban?

A NAV az alapján vezeti fel az adófolyószámládra a fizetendő összegeket. Nevezetesen, ha azt vallottad be, hogy van XY Ft fizetendő adód és nem fizetted meg, akkor az tartozás.

2013. okt. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Bevallani bevallottam. A jöv.igazolás szerint az iskolaszövetkezet levonta, tehát nem értem, hogy tartozhatok...
2013. okt. 10. 16:35
 3/5 anonim ***** válasza:

A bevallásban szerepelt a fizetendő adódnál összeg?

Az Ok, hogy bevallottad, az is, hogy az isk.sz. levonta, de maga a bevallás jól volt kitöltve? Szerepelt a végén fizetendő adó?

2013. okt. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha az iskolaszövetkezet levonta, de nem fizette be, az az ő adófolyószámláján jelentkezik, nem a tiéden.
2013. okt. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Még mindig az a kérdés, hogy az adóbevallásod jó-e?


Ugyanis az, ha a szövetkezet nem fizette be a Tőled levont adóelőlegedet, Neked semmi hátránnyal nem jár, az nem a Te adófolyószámládon jelentkezik, hanem náluk.


A Te adófolyószámládon az jelentkezik, hogy mennyi adóelőleget vontak le a jövedelmedből (függetlenül attól, hogy megfizették-e vagy sem), valamint az, hogy a Te adóbevallásodban milyen összeg szerepel adókötelezettségként.


Tehát, jól van kitöltve a bevallásod, vagy sem?

2013. okt. 11. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!