Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Vatera, Teszvesz. Adóznom...

Vatera, Teszvesz. Adóznom kellene? Számlát kérhetnek tőlem?

Figyelt kérdés
Eladtam valamit és kértek tőlem számlát. Hogy is van ez? Adóznom kellene? Köteles vagyok új áru után számlát adni? Én az aukciós oldalnak fizetek, nemde?
2009. nov. 9. 23:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Adózni mindenképpen kell. Valamint, ha üzletszerűen csinálod, pl több egyforma, új dolgot adsz el, akkor vállalkozói igazolvány kell, számla stb.

Az aukciós oldalnak csak a szolgáltatás használatáért fizetsz.

2009. nov. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ok, de csak van ennek valami "határa" pl ha van néhány új cuccom, amit magamnak vettem, de nem kell és eladom, adózzam le??
2009. nov. 10. 00:19
 3/4 anonim válasza:
Én úgy tudom (nem biztos), hogy havi 20.000 ft feletti bevétel után kell adózni.
2009. nov. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az adózásod attól függ, hogy üzletszerűen adsz-e el dolgokat, vagy a saját tulajdonodban levő megunt (stb) dolgokat adod-e el. (ahogy az első hozzászóló is írta)

Ha rendszeresen új dolgokat adsz el (megveszed - eladod), azt az APEH üzletszerű tevékenységnek tekinti, és valóban számlát vagy nyugtát kell róla adnod.

Ha megvettél valamit magadnak és azt adod el, mert nem jó neked, nem tetszik vagy akármi más okból, akkor az ingóság értékesítésnek számít, az éves jövedelmed kell meghatároznod belőle, és a hatályos SzJA törvény alapján kell adóznod utána (ha a jövedelem elért egy bizonyos szintet, ha nem éri el, akkor adómentes) A jövedelem számításának módja is benn van az SzJA tv-ben.

Ha a vevő a könyvelésében el akarja számolni a tőled vásárolt dolgot, és te nem vagy számlaadásra kötelezett, akkor adás-vételi szerződés alapján is el tudja számolni.

Amit az aukciós oldalnak fizetsz, az nem adó, viszont felmerült költség, és a jövedelem számításnál figyelembe veheted.

2009. nov. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!