Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nyertem egy külföldi fogadóiro...

Nyertem egy külföldi fogadóirodánál. Ebből le kell adózni?

Figyelt kérdés

A nyereményből 150000 Ft-ot utaltattam a számlámra.

Tud erről vki vmit? Törvényes ez egyáltalán?


2009. nov. 11. 03:46
 1/2 anonim ***** válasza:
76%

Én úgy tudom, hogy a szerencsejátékok utáni nyeremények nem adóznak (mert a szerencsejáték-cégek bőven adóznak az állami kasszákba)...


Viszont azt tanácsolom, hogy a nyereményedről valamilyen dokumentumot próbálj szerezni, mert ha jelentősebb összeg, akkor az APEH-nak feltűnhet a nagymértékű vásárlásod, költekezésed és vagyonvizsgálat keretében rákérdezhetnek : honnan van hirtelen ennyi pénzed?


Ha nem tudsz elszámolni az összeggel, akkor vehetik úgyis, hogy ez valamiféle fekete-jövedelem, ami után nem adóztál és rád verik a büntetést, pótadót, kamatokat...


Mondjuk 150ezer Ft még nem vészes, de ha 15millióról van szó, ott már nagyot bukhatsz! (Ne utald arra a számládra, amelyikre a fizetésed is beérkezik!!!)


Szerezz róla valamilyen hivatalos dokumentumot a külföldi fogadóirodától és akkor nincs semmiféle félnivalód!

2009. nov. 11. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

el kell, hogy keserítselek.

a külföldi gyeremény nem esik a magyar szerencsejáték törvény hatája alá. (hogy is eshetne?)


egy ilyen nyeremény egyszerűen külföldi jövedelemnek minősül e szerint is kell kezelni.


"Abban az esetben, ha a kettős adóztatás elkerülésére a nyeremény forrása szerinti országgal Magyarország nemzetközi egyezményt kötött, akkor a nyeremény összege Magyarországon lesz adóköteles, ezen belül egyéb összevonandó jövedelemnek minősül az e címen megszerzett összeg. Amennyiben a nyeremény forrása szerinti országgal nincs egyezmény a kettős adóztatás elkerülésére, akkor mindkét országban adóköteles lesz a nyeremény összege azzal, hogy a külföldön megfizetett adó 90 százaléka betudható a Magyarországon megállapított és bevallot adó összegébe, azaz csökkenti a fizetendő adót."


[link]

2009. nov. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!