Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tehetek, ha a postás nagy...

Mit tehetek, ha a postás nagy valószínűséggel más postaládájába dobta be az ajánlott levelem?

Figyelt kérdés

Nagyobb összegű tárgyat vártam ajánlott levélben és vagy 2hónapja egy új postásunk van, aki ha jól halottam nem csak hogy piál, de elég trehányul is végzi a munkáját.

Többen panaszkodtak az utcában, hogy más szomszédhoz dobja a leveleik vagy egyáltalán meg se kapják őket.

Hozzám biztos vagyok benne, hogy nem dobta be. Akit tudtam, megkérdeztem az utcában, de semmi eredmény.

Nagyon el vagyok keseredve, mert ritkán van alkalmam nagyobb összeget költeni másrészt rohadtul bosszant, mert nagyon számítottam arra a bizonyos dologra ( konkrétan póthaj volt a levélben).

Tudom, hogy ilyen esetekben kártalanít a posta, de ugye akkor is még esetlegesen a feladót terheljem ezzel, aztán még ő utalgasson nekem pénzt, az én postásom hibája miatt :S...

Meg hát leginkább a haj kéne, nem pedig a pénz, mert nem hiszem hogy belátható időn belül kaphatnék pont ilyet és ennyiért, ami a levélben volt.

Nagyon el vagyok keseredve :/ Már arra is gondoltam, hogy rakok ki cetliket, hátha valaki meglátja, akinél van és lesz olyan becsületes, hogy vissza is adja. Bár ez írtó hülyeségnek tűnik, meg szerintem nulla az esélye.

Ti hogy próbálnátok megtalálni? :(

Emellett tehetek valamit a postás ellen? Hol élhetek panasszal és miképp? Mert ezek után az a véleményem, hogy az a minimum ha felmondanak neki!



2013. jan. 10. 22:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem biztos, hogy a ti postásotok a hunyó. A feladót kérd meg, hogy az ajánlott szelvényével menjen be arra a postára ahol feladta, és kerestesse!!! Ez egy szolgáltatás, és kiderítik mi lett a küldeménnyel.
2013. jan. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi, de ezen már túl vagyok.

Küldeményazonosítóval együtt mentem be ma, így tudtam meg, hogy már kedden kézbesítve lett.

Csak rohadtul nem hozzám. Ezért is vagyok így kiakadva...

2013. jan. 10. 23:01
 3/11 anonim ***** válasza:
Akkor viszont kapd el a postást, és mondja meg, hova kézbesítette. Ha nem tud kielégítő magyarázatot adni, akkor menj be a postára, és ott kérdezd meg. Én is ki lennék akadva.
2013. jan. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Vagy ha már voltal bent (úgy tünik igen) akkor mit mondtak? Mi a magyarázat?
2013. jan. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kétlem, hogy bárki lenyúlta volna. Még ha könyv vagy dvd lett volna a borítékban, akkor lehet tartani attól, hogy valamelyik enyveskezű megcsapja, na de egy marok hosszú szőrt... Pfuj.
2013. jan. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Pereld be.
2013. jan. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát még tegnap voltam benn, akkor még küldeményazonosító nélkül, akkor benn is volt az illető postás és azt mondta, hogy ő nem emlékszik, hogy jött volna bármi is a nevemre :'D

Ma meg mikor az azonosító alapján megtudtam benn, hogy már ki lett kézbesítve akkor annyit mondtak, hogy adjam meg a számom, megvárják, míg az illető postás visszaér és még 1x kikérdezik, aztán felhívnak.

Nem hívtak :D

Meg ezek után, ha már tegnapelőtt nem emlékezett rá, hogy hozott-e az én nevemre valamit, nem sok jót várok...

2013. jan. 10. 23:17
 8/11 anonim ***** válasza:
Ajánlott levelet postaládába? Azt nem személyesen kell átvenni?
2013. jan. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 gungasam ***** válasza:
A köcsög postás ellen kell írásbeli panaszt tenni minél hamarabb, hátha attól a lehetőségtől, hogy fegyelmit kap esetleg repül,megjavul a memóriája....
2013. jan. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 gungasam ***** válasza:

lemaradt az előző válaszból: A postán a dolgozók rendesen szolidárisak amit nem hányhatunk a szemükre, de éppen ezért keményen kell ragaszkodni a panaszkönyvhöz , jegyzőkönyvhöz!Ha nincs írásos panasz le se tojnak.Ha van akkor fáznak a büntitől és megmozgatnak mindent, hogy el állj a panasztól...ekkor talán a küldemény is előkerülhet.

Vagy a postahivatalban se bánják ha repül a tintás postás.

2013. jan. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!