Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » TB tartozas? Mindenkeppen...

TB tartozas? Mindenkeppen fizetni kell?

Figyelt kérdés
Masfel eve nem voltam magyarban es amilyen hulye voltam elfelejtettem kijelenteni magamat a tb-bol. MINDIG FIZETTEM! Orvosi ellatast meg otthon voltam nem vettem igenybe ha jol emlekszem volt egy fogtomesem semmi egyeb. Az allam 400 ezer forintot kovetel tolem. Otthon elo csaladtagom fizeti nekem havonta. Termeszetesen eszem agaban sincs kifizetni. Jovore hazamegyek kb 1 honapora es ha bemegyek ezekhez a penzehes oltonyos bunozokhoz es tudom bizonyitani, h nem vettem igenybe orvosi ellatast az elmult 5 evben, akkor van esely ra, h elengedik a "tartozast" ? Egyebkent akiknek kuldom havonta a penzt egy rokonom mar megkerdezte h o kijelenthet-e engem, de azt mondtak csak en szemelyesen tehetem meg.

#tartozás #TB #beteg biztositas
2013. nov. 12. 06:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

1.) A "kijelentést" most is megteheted, bár eléggé elkéstél vele. Akkor felülírják a nyilvántartásukat, és még akár az is kijöhet, hogy nem kellett volna eddig fizetned. Ez akkor lehetséges, ha külföldön volt biztosítási jogviszonyod, ahol fizetted azt, és van annak az országnak egyezménye Magyarországgal, hogy két helyen ne kelljen fizetned.

Ebben az esetben mulasztási bírságot adhatnak, mivel a "kijelentés" kötelezően elő van írva.


2.) Ha mindig fizetted, akkor nem értem, hogy mit követelnek Rajtad...


3.) Ha nem mész soha életedben orvoshoz, ezt akkor is kell fizetni havonta, mivel a törvény kötelezően előírja azok részére, akik nem rendelkeznek biztosítási jogviszonnyal valamilyen módon.


4.) Ha nem fizetsz, adók módjára végrehajtják.


5.) Megpróbálhatod kérvényezni, hogy ne kelljen befizetned, de eléggé reménytelen a helyzet.

2013. nov. 12. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
44%
:/ sajnálom haver, remélem megtudood oldani,látod ez magyarország..és igen kis betűvel írom a nevét,mert itt ilyesmi nyomorúság is megtörténik.
2013. nov. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ertem. Amig kint voltam addig nem fizettem, es mas tb-t sem fizettem. De azert menjenek ma! Miert fizessek ha nem veszem igenybe a szolgaltatast. Amikor meg valami baj van, elkuldik az embert 100 fele!!! Meg csodalkoznak h mindenki emigral kifele.
2013. nov. 12. 08:07
 4/15 anonim ***** válasza:

Az, ha nem tudod, hova kell menni, nem az ország hibája. 1 iroda van, ahol ezeket az ügyeket intézed, érdemes tájékozódni, hogy a te településeden hol van.


Az, hogy nem jelented ki magad, mikor lehetőséged lenne rá, hogy 0 Ft-ot kelljen fizetned, sőt, törvény kötelez rá, hogy elintézd, és te magasról teszel rá, az megint nem az ország hibája.

Mi lenne az elvárásod, mindenkit kérdezzenek körbe, tervez-e külföldre menni és ha igen, akkor kísérjen el egy csinos fiatal lány az irodába, ahol elintézi veled?


Az, hogy 400 ezret követelnek rajtad, kamu. 1.5 év = 18 hónap x 5500 = 99 ezer. Több, mint négyszeresét mondtad, mint amennyi a story alapján indokolt lehetne.

2013. nov. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Kedves utolso! Eloszor is ertelmezd az iromanyt mielott kritizalod! Amikor irtam, h ha baj van 100 helyre kuldenek, termeszetesen arra ertettem, h nem latjak el az embert sehol. Millio ember tudna meselni h egyik rendelobol a masikba kuldik. Tehat nem az ugyintezesrol beszeltem. A masik, h jogosan vagyok felhaborodva mert tudok szamolni es mint irtam nem ertem h miert kernek 400 ezret! Es az, h kamu? Ne itt unatkozzal mar letszives! Latom nagyon okos vagy es tokeletesen meg vagy gyozodve rola, h tisztaban vagy a pontos oszeggel, amit kiakarnak fizettetni velem. Csak nem te irtad a felszolitast? Fekudj le!
2013. nov. 12. 08:46
 6/15 anonim ***** válasza:
Ügyfélkapun keresztül is lehet intézni és meghatalmazottnak is, ezt az utóbbit személyesen mondta a NAV ügyfélszolgálatosa.
2013. nov. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Megértem, hogy bosszantó az eset, de amikor én külföldre költöztem, akkor előtte hetekig gyűjtöttem minden ügyintéznivalóról az információt.

Sajnos ezt neked kellett volna előtte lezongoráznod, hogy mit kell csinálni. Én bementem a NAV-hoz, az ügyintéző adott nyomtatványt, elmagyarázta, hogy majd muszáj kijelentkeznem. (ahogy előbb írtam, meghatalmazott is megteheti)

Lehet hőbörögni, de mégis honnan tudták volna, hogy te máshol dolgozol, utánad más országban fizetik a TB-t???

2013. nov. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
En tudom h en basztam el de nem koltoztem el. Ugy volt h csak nyaralni jovok Kaliforniaba. Aztan itt maradtam megtetszett Arizona. Egy evig illegalis voltam semmilyen tb-t nem fizettem nem is dolgozhattam. Mar van jogositvanyom es munkavallaloim de zoldkartyat csak 5 honap mulva kapok.... Tehat ha addig hazamegyek, elhagyom az orszagot, akkor buktam a zoldemet es az egy evemet mindent es vissza sem johetnek. Jo hir, h meglehet hatalmazni szemelyeket!!!!! De azt hallottam h erre nincs lehetoseg. Majd megoldom valahogy. Es szerintem 100-bol 99 ember kiakadna ha tobb mint egy evre tenyleg 400 ezret kernenek tole, mert ez nem kamu. Koszonom a valaszokat.
2013. nov. 13. 04:38
 9/15 anonim ***** válasza:

"Jo hir, h meglehet hatalmazni szemelyeket!!!!! "


Te eddig barlangban éltél vagy mi a franc? Nyilván ez lett volna a megoldás, amint úgy döntesz Arizonában, hogy ott maradsz. Írsz egy meghatalmazást, azt postázod magyarországi ismerősnek, ő kitölti a többit és kész.

De ezt se tetted meg.. úgyhogy csak ne akadjál ki, hanem fizesd be szépen.

2013. nov. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
31%

ÉN SOHA NEM FIZETTEM ÉS be se jelentkeztem, de lebuktam, megállapítottak 400 ezer körüli összeget, de nem fizettem be, most jött az adóegyenleg és eltűnt róla a nagyrésze. 2012 utáni van csak rajta és a kamatok. azt se fizetem amúgy


nincs a nevemen semmi, nincs jövedelmem, nem öröklök - bekaphatják.


Életem egyik értelme, hogy ezeknek nem fizetek. Feketén melózok és várom a CUNAMIT

2013. nov. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!