Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért akar megbüntetni a NAV...

Miért akar megbüntetni a NAV ha azért nem küldtem adóbevallást mert nem dolgoztam. Gondoltam a semmiről minek?!

Figyelt kérdés
Nemrég kaptam egy levelet hogy meg fognak büntetni 200 ezer forintra ha nem "vallok". De tavalyi évben semmilyen jövedelmem nem volt, amiről küldhetnék adóbevallást. Ilyenkor mi a teendő?
2013. nov. 14. 09:08
 1/7 Solitude ***** válasza:
54%

Régen ilyenkor be kellett küldeni egy nullásra kitöltött bevallást. Manapság már nem tudom hogy van, mert volt jövedelmem mindig.

Azt nem értem, hogy amikor csinálni kellett az adóbevallást, miért nem jelölted meg, hogy Te kéred hogy a NAV készítse el? Mert akkor semmi bajod se lett volna az egésszel.


Most járhatsz ennek utána. Írj nekik egy levelet, hogy neked nem volt múlt évre vonatkozólag jövedelmed és nem tudod hogy akkor most ebben az esetben van-e további tennivalód, mert kaptál egy felszólítást amit Te nem tudsz értelmezni.

2013. nov. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az égvilágon semmi bevételed nem volt? Álláskeresési járulék, segély egyebek? Vallani arról is kell.
2013. nov. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nem volt semmi. Júniusban végeztem a fősulin. Aztán az év második felében semmi. De akkor az lesz hogy vagy bemegyek személyesen vagy írok nekik , nem szeretném hogy megbüntessenek.
2013. nov. 14. 09:28
 4/7 anonim ***** válasza:
Elvileg nem kell adóbevallást készíteni, ha nincs miről, én azért beküldtem egy 0-ást, biztos, ami biztos. Szerintem menj be személyesen, elmondják mi a teendő, de lehet ott helyben rendezni is tudod.
2013. nov. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tényleg kell, hasonló szituban engem is kishíján megbüntettek. Ha nulláról, akkor nulláról, de kell adóbevallás.
2013. nov. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Menj be személyesen, és mond el a szitut. Elvben nekik úgy is látniuk kell, hogy nem volt jövedelmed.

Persze gyakorlatilag jobb, ha beadsz egy 0-s bevallást, de elvileg nem kell. Az adóbevallási időszakban ezt ki is szokták hangsúlyozni, hogy pl. a gyesen lévőknek, vagy akiknek nincs adóköteles jövedelmük, azoknak nem kötelező.

2013. nov. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Intézkedni fogok :)
2013. nov. 14. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!