Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Online pénztárgépeken lesz...

Online pénztárgépeken lesz kamera?

Figyelt kérdés
Azt hallottam amit most online pénztárak akarnak bevezetni lesz megfigyelő rendszer. igaz ez? Figyeli minden vásárlónak adnak e blokkot. Vélemény?

2013. nov. 14. 16:09
 1/4 anonim ***** válasza:
69%
nem lesz kamera, nem tudom hol hallottad, de ez hulyeseg.
2013. nov. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
annak már inkább lenne értelme, de nem, nem lesz!
2013. nov. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
57%

Én kereskedelemben dolgozom, multi cégnél, ahol hiába adok blokkot a vásárlók 70%-a le se sz.rja. Otthagyja a pulton és megy tovább, mintha mi sem történt volna.

Persze, nekem ilyenkor meg kell fognom a blokkot és kettétépve ki kell dobnom a szemetesbe.

Ez csak akkor mókás a vevő számára, ha a blokk a garancia, vagy a blokk szükséges a garanciához.

Meg se tudom számolni, hányszor volt már ebből konfliktus, hogy széttéptem és kidobtam a blokkot, miután a vevő távozott a pénztártól. Megjegyzem, hogy 2-3 perc után szoktam én spec. kidobni a blokkokat, ugyanis nálunk a biztonsági őrök is kérik próbaszerűen a vásárlóktól. Ezáltal pl. minket pénztárosokat ellenőriznek, hogy be blokkoltunk-e mindent, stb.


Ráadásul mivel ez nekem a munkaköri leírásomban szabályozva van (mint pl. csak a saját névre szóló bankkártyát fogadhatok el, a bankkártyát és a visszajárót csak a blokkal együtt adhatom oda, külön - külön nem), így nekem ezt be kell tartanom. Ha nem, akkor 3. figyelmeztető után repülök.

2013. nov. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért online, mert műholdas kapcsolatban lesz a NAV rendszerével. Azaz amit beütsz, ők is azonnal látják.

Még a káosz kezdetén úgy képzelték el, hogy a NAV-osok megállnak az üzlet előtt, és gépen figyelik, hogy mit ütsz be. Ha a vevő kijön egy rúd kolbásszal a kezében és a rendszerben nem jelenik meg a kolbász, akkor bajban vagy.

2014. febr. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!