Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megcsinálhatom ezt fiatalkorú...

Megcsinálhatom ezt fiatalkorú ként? (többi lent)

Figyelt kérdés
13 éves vagyok, operatőr szeretnék lenni.Rengeteget filmezek, szerencsére a falumban mindig történik valami.(tánc,ének előadás,híres emberek is jöttek már ide.)Lényegre térve, ha felveszem akkor megszerkesztem, kiírom DVD-re,borító,stb.Akkor azzal bármit csinálhatok hiszen én vettem fel,vagyis eladhatom.És kb. mennyi lenne a max amit elkérhetnék érte?

2013. aug. 2. 23:01
 1/7 anonim ***** válasza:
kapni nem kapsz érte senkit mert nem érdekel...akik rajta szerepelnek azoktól írásbeli beleegyező nyilatkozat kellene és h üzletszerűen történjen ahhoz egyéni vállalkozónak kellene lenned
2013. aug. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem adhatod el. Ugyanis előtte írásos engedély kéne kérned mindenkitől aki szerepel a filmben, hogy a beleegyezését adta hogy felvedd filmre őket. Ha az írásos beleegyezés nincs meg, és te így értékesíted a filmet, bárki beperelhet.
2013. aug. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy előttem írják. Nem adhatod el, hiába te vetted fel, a rajta szereplők beleegyezése kell hozzá, plusz nem ártana hozzá egy vállalkozói, mert az üzletszerű értékesítés adóköteles.
2013. aug. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Inkább rakd fel YouTubera amit csinálsz. Reklámbevételed ugyan nem valószínű, hogy lesz belőle, de ha valakinek tetszik amit csinálsz akkor lehet, hogy pár éven belül kapsz megkeresést mellékesre.
2013. aug. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ma 11:52

Ha az egyik érintett meglátja magát a youtubon úgy hogy nem is tudod arról hogy fent lesz, ugyanúgy kérheti hogy a filmet vegyék le, és ugyanúgy feljelentést tehet..

2013. aug. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nyílt rendezvényen történik, akkor semmi kifogással nem élhetnek ellene. Sport eseményeken vagy kulturális előadásokról történő közvetítéseken is simán bevágják a közönséget a műsorba vagy készítenek róluk képet, nem kell hozzá semmi külön engedély. Van, aki kér média akkreditációt, de gondolom egy falunapon erről még nem is hallottak.
2013. aug. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze hogy ha valaki csak úgy kitalálja, hogy reality showt csinál a település életéből, az már más tészta, de én úgy értelmeztem, hogy itt nem erről van szó.
2013. aug. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!