Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ingatan vásárlás után NAV...

Ingatan vásárlás után NAV helyszíni szemle. Mi ez és minek?

Figyelt kérdés

Még szeptemberben volt meg az adásvétel, egy lakást vettünk elég jó áron, 4 millióért.

A NAV levelet küldött hogy helyszíni szemle lesz, biztosítsuk a lakásba a betekintést.

Mindenkihez kiszoktak menni vagy csak szúró próba szerűen? Netán kevesellik az adásvételben feltüntetett árat azért jönnek?

A lakás eléggé le volt pusztulva, eredeti állapotú volt.Jelenleg felújítás alatt van, lakhatatlan.

Korábbi állapotról vannak fényképek, illetve az ingatlanközvetítő netes hirdetése is meg van.Ezt most szükséges lesz bemutatni vagy csak esetlegesen akkor ha felértékelik a házat?

Nem tudom számít e ha van egy gyámügy számára kiállított adó és értékbizonyítványunk amiben a lakás 4millióra van értékelve?

Mi fog történni a helyszíni szemlén pontosan?


2013. nov. 29. 12:39
 1/9 anonim ***** válasza:

[link]


pont azert akarnak kimenni, mert nem hiszik el a vetelerat.

2013. nov. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

És ilyenkor mivel kell az igazunkat bizonyítani?

Mint írtam van egy adó és értékbizonyítványunk, eredeti állapot fényképek, és az ingatlanközvetítő netes hirdetése is meg van örökítve leírással együtt.

Ezt is a helyszíni szemlén kell bemutatnunk vagy csak akkor ha esetlegesen felértékelik a lakást?

2013. nov. 29. 13:13
 3/9 anonim ***** válasza:
Nyugi nem vérengzeni mennek. Én eddig 3 ingatlant vettem, abból kétszer voltak kint, egyik alkalommal 8 helyett 9 millióra értékelték az ingatlant, a másik két alkalommal helyben hagyták. Amúgy ők az akuális állapotot nézik, szóval mindenképpen legyen kép az eredeti állapotról, és számla a ráfordításokról. Egyébként, ha 6 millióra értékelik, akkor is max 40 ezerrel kell többet fizetni. Persze, nem kevés, de ez van...
2013. nov. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk még nem voltak.
2013. nov. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Úgy érzem az alapján amit leírsz nincs félnivalód.


Nálam is voltak helyszíni szemlén (olcsónak találták a vételárat), de nem akadékoskodtak és a valódi vételár alapján szabták ki az illetéket.

2013. nov. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A NAV-nak van egy nem túl sok paraméterrel dolgozó adatbázisa, ami átlag négyzetmétereket számol. Nagyjából úgy, hogy X faluban (városban, kerületben), tégla lakás, kerttel ennyi, panel ennyi, stb.


Sok ármódosító tényezőt nem vesz figyelembe a rendszer, mint állapot, benne maradó bútorok, fűtés, stb.


Ezért a rendszer gyakran alacsonyabb árat dob ki. Kimennek, konstatálják, hogy helyes az ár - ennyi. Ha tényleg piaci ár közelében van az állapota alapján, akkor csak formalitás az egész.

2013. nov. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
VAlóban az illeték kiszabása miatt van rá szükség. MI is alacsony áron vettünk házat, én konkrétan csodálkoztam is, hogy nem jöttek, elfogadták forgalmi értéknek a vételárat.
2013. dec. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A lakás aktuális állapotát nézik vagy nem?

konkrétan lakhatatlan úgyhogy ha azt nézik akkor jöhetnek :D

A burkoló felverve, a falak levakarva, ablak cserén vagyunk túl, a fürdőbe se kád, se mosdó...

2013. dec. 2. 16:46
 9/9 A kérdező kommentje:

Nos, megvolt a helyszíni szemle. 2 nő volt, elég ridegek és mogorvák voltak, de nem bunkóztak.

Az egyik fényképezett, a másik kérdezősködött meg papírt töltött. Felirkálta, az eddigi munkálatokat, és számlát nem is kért.

Azt mondta, szerinte így hagyják az árat és nem értékelik fel, de ez majd kiderül kb. 3 hét múlva, amikor tértivevényes levelet küldenek az illetékről.

2013. dec. 4. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!