Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Elfelejtett 2009-es adóbevallá...

Elfelejtett 2009-es adóbevallás, utólag 4 évre rá mit kezdjek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Még 2009 nyarán dolgoztam 1 napot diákmunka keretei között. Kerestem 2300 Ft-ot. Évvégén a szövetkezet megküldött valami összesítőt, de csak majd' két évre rá, 2011-ben világosított fel egy ismerősöm, hogy arról nekem adóbevallást kellett volna csinálni, 2300 Ft ide vagy oda.

Számíthatok büntetésre később? Ki fog ez derülni? Érdemes "házhoz menni a pofonért" most beküldeni valahogy az abev-es programmal, vagy most már mindegy?

Idén dolgoztam azóta először, erről majd fogok (életem első) adóbevallást csinálni májusban. Akkor majd lesz a 2009-es 2300 Ft-ból problémám? Nem hagy nyugodni ez a dolog. Félek, hogy megbüntetnek, ha csak 20 ezerre, az is azt eredményezi, hogy 17700 Ft kiadásomba került, hogy egy napig szívtam a málnásban.


Mihez kezdjek, mi a legokosabb megoldás?


2013. dec. 2. 12:27
 1/4 anonim ***** válasza:
55%
Hagyd a fenébe.
2013. dec. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
2300 forintert garantaltan nem fognak radszallni.
2013. dec. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%

Ez aranyos. Diákként még nekem is voltak ilyen félelmeim, (mert én sem csináltam bevallást) de megnyugtatlak, hogy a NAV nálad nagyobb adócsalókat keres.

Egyébként nem gondolom, hogy ezt az "eltitkolt jövedelmedet" bárhol bárki, bármilyen rendszerben látná. Diákként egy napra tuti nem jelentettek be, meg egyébként sem fogja senki nézni.

Egyébként 5 év az elévülési idő.

2013. dec. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat, mentek a jó értékelések. Csak nem lesz gond. :)
2013. dec. 2. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!