Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi az, hogy csak 500 ft...

Mi az, hogy csak 500 ft felett lehet kártyával fizetni?

Figyelt kérdés
Másodszor volt, hogy bemegyek egy boltba, ahol az ajtón kinn van mindenféle bankkártya logója, aztán amikor fizetni akarok, azt mondják, hogy csak 500 ft felett lehet. Ez szabályos?
2013. dec. 17. 23:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
45%
Nem szabályos, hanem önkényes. Kérdés, hogy megéri-e emiatt ugrálni. Mert az időbe és fáradságba kerül.
2013. dec. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
39%

Magyarország hivatalos fizetőeszköze a magyar forint, nem a bankkártya, úgyhogy egy bolt sem köteles elfogadni bankkártyás fizetést. Ha elfogad, az az ő dolga.


Egyébként azért csinálják, mert a kártyás fizetés a boltnak nincs ingyen, ilyen helyeken általában olyan szerződése van a boltnak a bankkal, hogy kártyahasználat alapján fizeti a terminál díját a bolt a banknak.

2013. dec. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Értem, hogy nem köteles a kártyát elfogadni, de ha már elfogadja, szabhat ilyen határt? Tudom, hogy azért csinálja, mert fizet utána, és így éri meg, de pont le$zarom, ha én meg venni akarok valamit, és nincs nálam kp.
2013. dec. 18. 00:08
 4/16 anonim ***** válasza:
58%

Vannak ilyen boltok igen. Valószínű szabályos, mert elég sok helyen találkoztam már vele. (Többek között Luxemburgban is, tehát még csak nem is magyar sajátosság.)


Szerinted mi lenne a jó megoldás? Ha egyáltalán nem fogadnak el kártyát vagy ez ami most van? Ha már választani kell akkor inkább ez legyen ami most van.


Amúgy olyan kisbolttal is volt már dolgom aki 500 alatt is engedte, mert már törzsvásárló voltam ott. Amúgy ők is csak 500 felett engedték.

2013. dec. 18. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%
Ha már elfogadja, akkor nem szabhatna ilyen határt, ezzel szerződést szeg.
2013. dec. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
15%
Amúgy ha tényleg nincs KP akkor meg lehet próbálni megkérni, hogy légyszi, tegyen már kivételt mert nincs nálad KP. Persze lehet, hogy ezt csak a főnök engedheti meg. De érdemes megpróbálni.
2013. dec. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
68%
Nem szabályos, csak azért csinálják, mert annyira kevés a hasznuk, ha 500 ft alatt vásárolsz, hogy azt el is vinné a kártyás fizetés költsége. Ezért nem szokták engedni, hogy kis összeget fizessenek kártyával. Ilyenkor legegyszerűbb otthagyni mindent, ahogy van, és olyan helyen vásárolni, ahol szabálytisztelőek.
2013. dec. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
93%
nem vagy köteles ott vásárolni!
2013. dec. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
15%

Honnan veszitek, hogy nem szabad ilyet? Akkor Luxemburgban is szabálytalanul csinálják?

És ha tényleg szabálytalan akkor hogy mernék nagy betűkkel kiírni ezt a boltban itthon és külföldön is?

2013. dec. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Itt egy kártyaelfogadói szerződés, 1.15. pont a lényeg.

[link]

2013. dec. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!