Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Utána tudunk-e járni valahogy...

Utána tudunk-e járni valahogy annak hogy a főbérlő adózott-e az albérletünk után?

Figyelt kérdés

Értem itt ezalatt hogy pl lehet-e valahol (pl Nav) személyesen érdeklődni, ha viszem a bérleti szerződést amiben benne van a főbérlő adószáma is.

Számlát, bizonylatot sose adott, és volt hogy egyből el is költötte.

Szerintetek adózott utánunk? Hol járhatok utána?


2013. dec. 21. 16:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
80%
Érdeklődés szinten nem, de feljelentés szinten vizsgálódik a NAV.
2013. dec. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
köszi a gyors választ
2013. dec. 21. 17:00
 3/24 anonim ***** válasza:
86%

különben miért érdekel téged, hogy adózott-e a pénz után? már bocsánat, de semmi közöd sincs hozzá...az, hogy elköltötte szintén az ő dolga

különben ha nincs bizonylatod, akkor mivel bizonyítod, hogy adtál neki pénzt? még a végén azt mondja,hogy ki sem fizetted...aztán az orrod alá dugja a számlát, hogy ideje fizetni...

adóbevallást meg amúgyis csak jövőre ad be, tehát adóznia még nem kellett, de a nav erről neked biztosan nem ad ki infót, mivel adótitok

2013. dec. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
62%

"miért érdekel téged, hogy adózott-e a pénz után? már bocsánat, de semmi közöd sincs hozzá."


Így van, törődj a magad dolgával! Előbbre jutsz vele!

2013. dec. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
67%
Az idei adót májusig be se kell fizetnie... Jelenleg csak a 2012-es adózásait tudnák vizsgálni.
2013. dec. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
58%

Így van. Most még csak SZJA előleget fizet.

És nem kell adnia róla nektek bizonylatot.

2013. dec. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
7%

Nem szégyelled magad??


Amikor meg kivetted, akkor rinyáltál, hogy olcsó legyen!

Meg is érdemelnéd, hogy most ennyivel megemelje!


...hogy milyen tetű albérlők vannak!!

2013. dec. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
89%

A helyzet tényleg az, hogy "nincs közöd hozzá", és ilyen információt az adóhatóság nem ad ki.

Ha bejelentést teszel, maximum elkezdenek vizsgálódni, aztán ha kiderül, hogy mégis tisztességesen leadózta, kellemetlen a helyzeted, ha meg nem adózta le, akkor nem tudod bizonyítani, hogy Te a bérleti díjat megfizetted részére...

Egyébként meg miért nem kérsz bizonylatot, ha szükséged van rá? Ilyen egyszerű lenne.

2013. dec. 25. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:
58%
Itt mindenki lakástulajdonos? Nem találkoztatok még gyökér főbérlővel/tulajjal? Az enyém például konkrétan semmilyen papírt/bizonylatot/számlát nem hajlandó adni. Ha mondom neki, hogy addig nem fizetek, akkor röhögve közli, hogy csak nyugodtan, de akkor addig ő se fizet semmit és miattam fogják kikapcsolni a villanyt és a gázt. Én még csak ilyen undorító tulajokkal találkoztam, akikről én is szeretném tudni, hogy kit tudnék ráküldeni, hogy picit visszavegyen az arcából.
2013. dec. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

akkor nem olyantól kell lakást bérelni, aki nem ad számlát...de számla is csak addig kell neked, amíg nem mondja azt, hogy oké, kell számla, lesz, de akkor +20%...aztán mindjárt nem kellene

én pl. kapok, de ennek nyilván van ára

2013. dec. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!