Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lehet abbol bajom, ha Angliaba...

Lehet abbol bajom, ha Angliaban dolgozok, az itteni NI-ra vonjak le az adomat, mikozben otthon az onkormanyzat is fizeti utanam a magyar TB-t? Vagy a ketto fuggetlen egymastol?

Figyelt kérdés
Azert tartottam meg ezt az opciot, mert szoktam hazajarni, es nem akartam a TB-met megszuntetni, mert olyankor szoktam orvoshoz is menni nagyobb kivizsgalasokra, illetve barmikor kozbejohet valami. Csak azt nem tudom, hogy ilyet lehet-e?

2014. jan. 6. 18:01
 1/6 anonim ***** válasza:
De miért az önkormányzat fizeti? Ha te fizetnéd akkor miért ne lehetne? De így ez kicsit csalás szagú. Az önkormányzat az arra rászorulóknak segít, miközben te nyilván nem vagy az.
2014. jan. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, lesz belőle gondod, mert az utolsó otthon töltött évedről írnod kell adóbevallást. Az önkormányzatnál meg ha kiderül, hogy ők fizetik a TB-et, de te meg kint dolgozol, komoly büntetésre számíthatsz.

A legjobb megoldás az lenne, ha ideiglenesen szüneteltetnéd az otthoni TB-t.

2014. jan. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Eddig 3 honap van fizetve ugy, hogy mar itt eltem, es dolgoztam. Elotte valoban raszorultam es munkanelkuli voltam. Hogy tudom ideiglenesen megszuntetni, illetve ha hazamegyek, akkor megint igenybe venni? Csak orvos miatt kellene (pl fogaszat).
2014. jan. 6. 18:59
 4/6 anonim ***** válasza:
Ket orszagban nem lehet, a magyart ideiglenesen szuneteltetned kell.
2014. jan. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat.
2014. jan. 6. 19:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Fogászat: nagyon egyszerű, ha hazajössz akkor elmész egy magándokihoz. Őt nem érdekli, hogy van-e TB-d, pénzért megcsinálja. De jóval olcsóbban mint Angliában. Még Magyarországon élő emberek közül is sokan inkább magán fogorvoshoz járnak. Amúgy is sok minden fizetős a fogorvosnál akkor is ha nem magánorvoshoz mész. Az az egy-két ingyenes dolog: húzás, tömés pedig a magándokinál sem túl nagy összeg, párezer forint. Szóval igazából fogorvos esetében TB-vel olyan hatalmasat nem tudsz nyerni.
2014. jan. 7. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!