Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lesz-e valami következménye...

Lesz-e valami következménye annak, ha kiderül hogy olyan albérletben laktam, ahol nem voltam bejelentve?

Figyelt kérdés
Pár hónapja beköltöztem egy albérletbe. Már akkor is furcsa volt a tulaj, de elég gyorsan kellett egy lakás, mert hirtelen kaptam állást egy új városban. Ha adott volna számlát, kifizette volna a munkahely a bérleti díj egy részét, de akkor derült ki, hogy nem vagyunk bejelentve. Nyilván az én hibám is, hogy nem jutott hamarabb eszembe, de olyan hangnemben beszélt velem az úriember,hogy mit képzelek, hogy jelentett volna be, amit nem szoktam szívesen tűrni. Eztán még jött nem egy kellemetlen szituáció, pl. hogy a szomszéd rendszeresen bejárt a lakásba ellenőrizni a tisztaságot, illetve a tulaj szó nélkül beköltözött akár egy hétre is,ha úgy volt kedve. Miután elköltöztem, kiderült hogy nem működik a kávé főző, amit sosem használtam. Mondtam, hogy bár nem hiszem hogy az én hibám, kifizetem a vita elkerülése végett. Azt mondta hogy nem kell a pénzem, de megtalál bárhol is legyek,és elintézi hogy kirúgjanak a munkahelyemről. Nyilván nem tudja elintézni, hisz mit tehetne, de a zaklatásai miatt kezdek ott tartani, hogy feljelentem a NAV-nál. Lehet ebből nekem bajom? Vagy van más lehetőség, hogy leállítsam? Nem szeretném hogy jelenetet rendezzen a munkahelyemen, ráadásul azt sem tudom mit szeretne tőlem, ha a pénzem nem kell neki. Kezd horror szerű lenni ez az egész.
2014. jan. 6. 18:45
 1/4 intrepid ***** válasza:
Dühöng, hogy otthagytad. Még egy ilyen lakót nem talál, aki megengedi, hogy néha néha ott lakjon.
2014. jan. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
HA megmondod, hogy szóban megígérte, hogy hozza a szerzödés, és amikor ez nem történk meg, akkor kiköltöztél, akkor semmi bajod sem lesz.
2014. jan. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én sem tűrtem, mert eljöttem inkább... Egyébként neki sajnos fogalma sem volt arról, hogy a lakás kiadása mit jelent. Onnantól nem ő lakik ott, nincs szabad bejárása amikor csak akar, és adóznia kellene. Nem engedtem meg neki soha hogy ott lakjon, csak mire hazaértem a munkából, már ott voltak a holmijai.
2014. jan. 6. 19:21
 4/4 Golden Gate válasza:
Elég vicces, hiszen neki van félnivalója, hiszen nem adózott. Világosítsd erről fel, hogy a NAV kimondottan ilyen ügyekre bukik. Azt is mondd meg neki, hogy hiába kértél tőle átvételi elismervényt vagy számlát, nem kaptál, pedig a munkahelyeden kellett volna... A fenyegetőzéseit meg ne tűrd, egyértelműen állítsd le! Néhány megbízható, Téged féltő barátra hivatkozz!
2014. febr. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!