Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan kell önrevíziót csináln...

Hogyan kell önrevíziót csinálni betegség miatt?

Figyelt kérdés
Évek óta van egy betegségem, és most tudtam meg, hogy adókedvezmény jár. Hogyan kell az önrevíziót ilyen esetben kezdeményezni, elindítani? Ha most elindítom, akkor az elmult öt évre visszamenőlegesen visszaigényelhetem a kedvezmény összegét?
2014. jan. 16. 17:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha rendelkezel arra az öt évre visszamenőleg is orvosi igazolással, hogy a betegséged, amely adókedvezményre jogosít már akkor fennállt, akkor igen, 5 évre visszamenőleg utólag érvényesítheted, önellenőrzés keretén belül.


Ez a gyakorlatban úgy működik, hogy az adott adóévekre rendszeresített adóbevallási formanyomtatványokat minden adóévre újból kitöltöd úgy, hogy már a személyi kedvezményt is szerepelteted benne. Benyújtod, és várod a visszautalást a hatóságtól.


A nyomtatvány valamely részénél jelezni kell (általában a főlapon van rá hely), hogy önellenőrzést adsz be. Ilyenkor van 1-2 pótlap is hozzá, ahol a "kiutalási igényedet" kérvényezheted, ugyanis csak akkor utalják vissza, ha kéred, egyébként az adófolyószámládon túlfizetésként tartják nyilván.


Ha papír alapon készíted el, akkor adóhivatal, majd megmondod, hogy mely adóéveket akarod önrevíziózni, és felhívod a figyelmüket, hogy önrevízióhoz kell, nem pedig "bevallás pótlásának". Kicsit más a bevallási csomag belülről ilyen esetben. Mások a pótlapok...

2014. jan. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Ezt én is el tudom intézni, vagy könyvelővel biztosabb? Egy ilyen munkáért mit kér egy könyvelő?
2014. jan. 16. 17:37
 3/4 anonim ***** válasza:
hát ha akarod intézheted magad is. Biztosabb a könyvelő szerintem. Változó a díj, nálam olyan 3-5 ezer között van egy ilyen történet, egy évre.
2014. jan. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ha az elmúlt öt évet nézzük az vagy 15.000,-, vagy 25.000,- Mitől függ? Nekem nagy pénz az a 10.000,- is.
2014. jan. 17. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!