Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hibát követtem el? Sürgös!!

Hibát követtem el? Sürgös!!

Figyelt kérdés
2004-be kötött életbiztosításom 2010-be megszüntettem.Ma kaptam egy levelet a NAV-tól hogy ellenörzés céljából menjek be és vigyem a biztosítási papirokat is.Fizetnem kellett volna valamit?
2014. jan. 29. 13:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért kellett volna
2014. jan. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mennyi időre volt megkötve a biztosítás?

Talán volt valamilyen erre vonatkozó kikötés (a szerz-ben)? -

2014. jan. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha vettél igénybe adókedvezményt, akkor azt vissza kellett volna fizetni. Ez lehet szerintem az ellenőrzés oka. Ha nem fizetted vissza az adókedvezményt, akkor bizony ez bukó lesz.
2014. jan. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Elöbb szüntettem meg...még a lejárat elött....viszont igénybe vettem az adó jováirást,amit azóta eltöröltek.
2014. jan. 29. 14:18
 5/8 A kérdező kommentje:
Pafff.....és ez mennyi lehet,illetve...hány évre visza menöleg?Igy akkor egyértelmű hogy hibáztam:(
2014. jan. 29. 14:35
 6/8 anonim ***** válasza:
Az összes igénybe vett adókedvezményt vissza kell fizetni, hiszen az csak 10 éves vagy hosszabb szerződések esetén járt, de mivel felmondtad a biztosítást, nem lett meg a 10 éved. Valószínűleg fognak kamatot is számolni, esetleg még büntetést is.
2014. jan. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az APEH-nál most ez a sláger.

Sokan nem tudják, de ha idő előtt megszünteted az életbiztosítást, de előtte években vettél igénybe utána kedvezményt, akkor egy bizonyos részét emelt összegben vissza kell fizetni. Nem a teljes - mondjuk 6-7-8 évre - járót, de valamennyi időszakra járót igen. 1-2 év talán, pontosan nem emlékszem, pedig minden évben van egy ilyen bevallásom.

2014. jan. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Titii68 ***** válasza:
Ja ezért hívnak abban biztos lehetsz. Szemetek, mert kamatosan kérik majd most, és ugye az a duplája az alapkamatnak, de biztosan meg is bírságolnak érte. Szóval készülj fel arra, hogy ahhoz képest amennyit jóváírtak anno, annak most többszörösét kérik ( követelik ) vissza. Ha van lóvéd nyert ügyed van, ha nincs a zsebükbe vagy. Sajnos.
2014. jan. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!