Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan tudom rendezni a TB...

Hogyan tudom rendezni a TB járulékot (ha egyáltalán nekem kell)? Mekkora összeg az havonta?

Figyelt kérdés
Pultosként dolgozom már 3 hónapja, de nem írtam alá munkaszerződést. (Elvileg a munkáltatóm azt ígérte, hogy márciusban kötjük meg, ha maradni szándékozom.) Részmunkaidőben alkalmaznak és napi kifizetést kapok. Azt mondják be vagyok jelentve a munkahelyemre, de én nem vagyok ebben biztos. Ma az orvosom szólt, hogy a TB-t fizessem ki, magyarul a TB-m nem fizetik. Ha ténylegesen be vagyok jelentve és nem fizetik a TB-m, rajtam hajtják be?
2014. jan. 30. 15:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha be vagy jelentve az többek között azt is jelenti hogy biztosan fizetik a TB-det is!
2014. jan. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%

Ha be vagy jelentve akkor a tb-det is fizetniük kell. Ha nem fizetik, akkor átvágtak és nem is vagy bejelentve.

Sajnos rajtad fogják behajtani visszamenőleg.

Nézz utána mi újság a bejelentéssel és tényleg fizetnek-e utánad, ha nem vagy követeld rajtuk, vagy szépen bemész az adóhivatalba és kérvényezed, hogy magad után akarod fizetni, havi olyan 7000 ft.

2014. jan. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

6 810 Ft/hó.

Egyébként szerintem se vagy bejelentve, vagy a bérszámfejtőjük volt figyelmetlen. Szólnod kellene bent, hogy az orvosnál gondod volt.

DE:

Olyanról még nem hallottam, hogy valaki be van jelentve hivatalosan és csak hónapok múlva írnak alá szerződést! Ez törvénytelen! Ez a cég egy csaló!

2014. jan. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha a napi kifizetésen azt érted, hogy alkalmi munkásként vagy felvéve, akkor magadnak kell rendezned a TBd.

Ilyen esetben munkaszerződést sem kötelező kötni.

A legegyszerűbben úgy tudod ellenőrizni, ogy be voltál.e jelentve és hogyan, hogy ügyfélkapun keresztül megnézed az EBEV szolgáltatásokban a járulékadat kivonatot (van benne egy kis csúszás általában)

2014. jan. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ma mindent megbeszélek a főnökkel.
2014. jan. 31. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!