Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Alanyi mentes egyéni vállalkoz...

Alanyi mentes egyéni vállalkozó közösségi szolgáltatást vesz igénybe. Így áfa fizetési kötelezettsége keletkezik. Hogy kell ezt a naplófőkönyvbe könyvelni?

Figyelt kérdés
A számlán szereplő nettót -> bank csökkenés, egyenleg, egyéb kiadás? És a fizetendő áfa a kötelezettségek közé kerül? Mivel áll szemben? Vagy csak analitikával támasztom alá, és csak akkor kerül be a naplófőkönyvbe amikor befizetem? (bank kiadás, egyéb kiadások) ?)

#naplófőkönyv #közösségi áfa
2014. jan. 31. 22:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ahogy látod, más nem is írt semmit sem... És megadtam a választ... Kulcsa: bekerülési érték
2014. febr. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Bekerülési érték egy szolgáltatásnál???? :-)

Csak pénztárkönyvet??? :-)


Te hülye vagy az egészhez!

2014. febr. 6. 07:33
 13/17 anonim ***** válasza:
Istenem... A le nem vonható áfa mindig is a bekerülési (értsd: beszerzési) költség részét képezte....
2014. febr. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Közösségi áfa ember! Nincs benne a bevételben, és nincs benne a kiadásban! Ez a kérdés lényege. Pénzforgalmi szemléletnél, mik a könyvelési szabályai? Hiszen pénzügyileg, csak következő hónapban jelentkezik.

De mivel igénybe vett szolgáltatás, akkor is rossz amit mondasz, mert a levonható áfával a kiadások állnak szemben.

2014. febr. 7. 07:10
 15/17 A kérdező kommentje:
A közösségi áfát tudod mi? Mert nem úgy tűnik...
2014. febr. 7. 07:11
 16/17 anonim ***** válasza:
A közösségi áfát tudom mi, és mivel alanyi mentes felszámítja az áfát de le nem vonhatja, elvileg..... Aztán vannak a speckó szabályok..... És én itt fejeztem be Ahogy látod rajtam kívül a kutya azt se mondta neked hogy fapapucs...
2014. febr. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Neked is hallgatnod kellett volna. Azért mert más nem írt, még használhatatlan amit írsz, csaknem hülyeség. Talán a problémát sem értetted meg.

Legalábbis aki azt írja, hogy felaszámolja az áfát és ezután levonható áfáról beszél... mindezt odakeverve egy igénybe vett szolgáltatáshoz...ami ráadásul közösségi, tehát nettó a számla. :-)

Nem véletlenül vagy 69%on, gondolom ezt is a baba mama rovatban szedted össze. :-)

2014. febr. 8. 09:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!