Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A posta írt, hogy vámot kell...

A posta írt, hogy vámot kell fizetnem. Kicsit késve be is adtam a papírokat, de ők 27% helyett 35%-ot számoltak fel. NEM írták, hogy van kezelési vagy raktározási díj, sehol nem hívták fel hasonlóra sem a figyelmemet, most akkor mit tegyek?

Figyelt kérdés
Írtam a VÁM-nak. Ők is 27%-ról tudnak.
2014. febr. 13. 17:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
A posta vám ügyintézési díja ha jól emlékszem 2500 ft körül van tetelenkent, semmiképp sem ingyenes!
2014. febr. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Mielőtt külföldről vásárolsz jó megismerni a VÁM és ÁFA szabályokat!

Van ugyanis VÁM, aminek százalékos mértéke változó, az áru fajtájától függ, és erre jön még ÁFA is ami valóban 27%.

2014. febr. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Attól függ mekkora értékben vásároltál. Egy bizonyos értékhatár felett (pl. műszaki cikkeknél 150 USD) már vám is van az ÁFÁ-n felül. Értékhatár alatt csak ÁFA van.
2014. febr. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
42%

Ha ennyire bunkó vagy, -hiszen még a kérdésed sem tudtad értelmesen megfogalmazni- (abban éppen TE említetted a vámot!) akkor jobb lenne, ha a postával intéznéd el az ügyedet.

Hátha sikerül egy olyan ügyintézőt találnod, aki helyretesz!

2014. febr. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Utolsó, neked inkább nem válaszolok!

SZIA!


3. válaszoló (18:06)

Igen tudom, de nem volt 150 euro feletti.

Közelében sem volt!

Azt értem, hogy ÁFÁ-t kell fizetni, de az 27%

Akár hogy is számolták ebből nem lehet 35%

kb. 16000 Ft értékben rendeltem, annak kb. 4500 Ft a 27%-a.

Ők viszont majdnem 6000-et akarnak.

2014. febr. 13. 18:47
 6/20 anonim ***** válasza:
Már megválaszoltam, hogy miért 6,000 - mert kb 1,500 ft a posta vámügyintézési díja.
2014. febr. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
2500-at írtál!
2014. febr. 13. 19:34
 8/20 anonim ***** válasza:

Amikor kifizetted a vételárat, akkor mennyi volt a deviza árfolyama és a vámolás napján mennyi volt?

Árfolyamkülönbségből is adódhat plusz pár %-od, ilyen kis összegnél.

2014. febr. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Ne hülyéskedj már!

Oda van írva a fizetési papírra, hogy hány Ft!

Azt veszik figyelembe.

De ha nem is így lenne akkor sem lehetne +10% (1500 Ft)


Amúgy milyen alapon számítanak fel ilyen díjat? NEM írták, és nem is tájékoztattak sehol!

Akkor hogy merik ezt?

2014. febr. 13. 19:45
 10/20 anonim ***** válasza:

Azért írtam 1500-2500-at, mivel az összegtől függ! Kérlek ne legyél már ennyire elmaradott szellemileg...


Más részről olyan "alapon", hogy egy szolgáltatást nyújtanak neked. Ha nem tetszik és nem kéred (nyilvánvalóan kérted, hiszen magától nem csinálja a posta...) akkor be lehet személyesen fáradni az Orczy téri vámraktárba, fel lehet keresni az ott dolgozó vámtiszteket, ki lehet önszorgalomból és saját kútfőből tölteni az összes szükséges vámokmányt, majd be lehet nekik fizetni helyben az összeget, majd miután a vámhatóság végzett ismét be lehet személyesen fáradni és átvenni a kis csomagodat.


Na, ezért számítanak fel díjat.

2014. febr. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!