Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » ÁFAilag működhet? Vennék...

ÁFAilag működhet? Vennék termékeket továbbértékesítési céllal, de lehet nem tudom eladni őket. De amit megvettem azután visszaigényelhetem az ÁFÁt. Nem?

Figyelt kérdés

2014. febr. 14. 16:07
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Nem működhet.
2014. febr. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Miért nem?
2014. febr. 14. 16:58
 3/9 anonim ***** válasza:
20%
A probléma ott kezdődik, hogy ha ÁFÁ-t akarsz visszaigényelni, ahhoz kell egy cég, vagy egyéb vállalkozási forma. Gondolom nincs céged, vagy nem vagy vállalkozó, ha fogalmad sincs egy ilyen alapvető dologról.
2014. febr. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Természetesen cégformában gondoltam.

De akkor leírom részletesebben.

Arra gondoltam, hogy elkezdek értékesítési területen dolgozni. X cégtől venném a termékeket és az ő termékeit továbbértékesíteném.

De mi van akkor, ha veszem hónapról hónapra a termékeket, de mondjuk nem megy az üzlet.

Van erre valami törvényi korlátozás?

Hiszen lényegében ebben az esetben az történne, hogy levonható áfám keletkezne az áru vásárlásaim után, de árbevétel hiányában fizetendő nem.

Ez nem minősül ÁFA csalásnak?

Nem vagyok könyvelő, nincs cégem (még), de szeretném érteni a törvényi hátterét.

2014. febr. 14. 18:47
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
Nincs ebben hiba. De huzamosabb ideig persze nem csinálhatod, mert csődbe megy a vállalkozásod. Akkor pedig a PTK helyett a BTK léphet életbe és hűtlen kezelés, stb miatt simán elkobozhatnak mindent (bűntény esetén KFT esetén sem csak az alapító okiratban foglaltig terjed a pénzbeni felelősséged).
2014. febr. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

ÁFA-nál a különbözetet kell rendezned. Az értékesítéseid után felszámított ÁFA-ból levonhatod a beszerzéseidkor felszámított ÁFAt. (ne menjünk most bele a pénzforgalmi elszámolásba és az ÁFA le nem vonhatóságba)

Ha a különbözet pozitív, befizetendő ÁFAd van.

Ha negatív, akkor visszaigényelhető.

Ahhoz, hogy ténylegesen visszaigényelhesd, meg kell felelned az ÁFA tv-ben maghatározott feltételeknek (ha nem igényelheted vissza, akkor a következő időszak ÁFAjához "számítódik", göngyölíted)

Ez függ az ÁFA bevallásod gyakoriságától:

"186. § (1)258 A 153/A. § (1) bekezdése szerint megállapított negatív előjelű különbözet összege legkorábban az Art.-ban meghatározott esedékességtől kezdődően igényelhető vissza, ha


a) azt a 184. § szerinti bevallás benyújtásával egyidejűleg a belföldön nyilvántartásba vett adóalany az állami adóhatóságtól kérelmezi; továbbá


b) az abszolút értékben kifejezve eléri vagy meghaladja:


ba) havi bevallásra kötelezett esetében az 1 000 000 forintot,


bb) negyedéves bevallásra kötelezett esetében a 250 000 forintot,


bc) éves bevallásra kötelezett esetében az 50 000 forintot.


(2)-(4)259


(5) Abban az esetben, ha az (1) bekezdés b) pontja csak több, egymást követő bevallási időszakban bevallott különbözet előjelhelyes göngyölítésével teljesül, a belföldön nyilvántartásba vett adóalany legkorábban akkor kérelmezheti az (1) bekezdés a) pontja szerint az érintett bevallási időszakok között előjelhelyesen göngyölített különbözet visszaigénylését, amikor annak abszolút értékben kifejezett összege az adott bevallási időszakban eléri vagy meghaladja az (1) bekezdés b) pontjában meghatározott összeget."

2007. évi CXXVII. törvény

az általános forgalmi adóról

Természetesen csak a ténylegesen megfizetett ÁFA igényelhető vissza.

A visszautalás határideje összegtől függően 30-75 nap:

[link]

Persze ezt az időszakot meghosszabbítja az esetleges ÁFA ellenőrzés. Ekkor az ellenőrzés lezártától indul a határidő.

Plusz még arra is figyelned kell, hogy miből fedezed a beszerzéseket.

Ha nem vagy ÁFA mentes, akkor az értékesítéseidből kell fedezned a beszerzéseket, működési költségeket, adókat, járulékokat.

Ebben az esetben könnyen kaphatsz az ÁFA ellenőrzés mellett egy átfogó ellenőrzést, hogy miből fedezted a beszerzéseket. Ha tulajdonosi kölcsönből, akkor esetlegesen egy vagyonvizsgálatot is, hogy volt-e miből fedezned a tul.kölcsönt.

2014. febr. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, így tisztábban látok.

Igen összetett, és ahogy végigolvastam egyik ellenőrzés vonja maga után a másikat (ami teljesen érthető is).

Tehát biztos alapokra kell helyezni és csak úgy belevágni.

Tényleg köszönöm!

2014. febr. 14. 21:06
 8/9 anonim ***** válasza:

Mi volt az ötleted? Fiktív számlákat veszel és ezek ÁFA tartalmát vissza igényelve meggazdagszol?


"De mi van akkor, ha veszem hónapról hónapra a termékeket, de mondjuk nem megy az üzlet." --- Miért vennéd meg, ha el sem tudod adni? MLM-ről lenne szó?

2014. febr. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
MLM. De ìgy, hogy sikerült hasznos infókat kapnom, már nem érdekel. Gondolom sokan beleestek már ilyenbe.
2014. febr. 15. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!