Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adószámos magánszemélyként az...

Peter_69 kérdése:

Adószámos magánszemélyként az adsense bevételeim után alanyi adómentesként kell-e áfa bevallást csinálnom?

Figyelt kérdés

2014. febr. 21. 11:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Az adsense bevételeidre tekintettel adták ki az adószámot? És akkor választottad az alanyi mentességet?


Ha igen, akkor nem kell ÁFA-bevallást csinálnod.

2014. febr. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, onlie reklámfelület webgazda általi értékesítéséhez kértem az adószámot! Csak azért kérdeztnem, mert én ezen az oldalon úgy értelmeztem, hogy havonta kellett volna bevallást tennem az áfáról:

[link]


Az utolsó bekezdés alapján gondoltam ezt! De akkor így megnyugodtam, köszönöm szépen a választ!

2014. febr. 21. 18:29
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát megfogtál...


Lehet, hogy csak egy rossz fogalmazás, vagy félreértés az egész, de azért inkább kérdezz rá az adóhivatalnál. Jobb későn, mint soha.

Első gondolatom az volt, hogy ez nem magánszemélyre vonatkozik...

De inkább kérdezd meg!!!

2014. febr. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!