Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Jól számolták a fizetésem?

Jól számolták a fizetésem?

Figyelt kérdés

Decemberben már bérszámfejtették az egész hónapot. Azt megkaptam egyben.

dec 20-23 beteg voltam.


20,21 és 23 munkanap volt.

Tavaly nem voltam beteg csak ezt a pár napot.


Novemberben végén kezdtem itt dolgozni. Közfoglalkoztatási program ha ez számít.


Amit nem értek, hogy hogyan kaphattam táppénzt 23-ra, amikor az munkanap volt? Arra betegszabadság járna. Persze lehet, hogy rosszul tudom.

A táppénz nem csak 15 nap betegszabadság után jár?

A levonásoknál sem stimmelnek a százalékok. Másnál megnéztem és

[link]


Valaki tudna segíteni, hogy most ezt rosszul számolták vagy én tudom rosszul?



2014. márc. 3. 17:45
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
A levonásoknál sem stimmelnek a százalékok. Másnál is megnéztem és ott jók.
2014. márc. 3. 17:47
 2/14 anonim ***** válasza:

A 15 nap betegszabadság egész évre jár. Tehát 365 napra.

Ha Te év közben kezdtél dolgozni valahol, akkor ugyanúgy időarányosan jár, mint a rendes szabadság.

Valószínűleg ezért járt 2 nap betegszabi csak, és a többi része táppénz ilyen esetben. Akkor járna 15 nap, ha január 01-jétől már ott dolgoztál volna.

Táppénz egyébként munkanapra és pihenőnapokra is jár (tehát szombat, vasárnapra is).


A számfejtés tökéletes, abban nincs hiba.


A táppénz után csak SZJA előleget vonnak mást nem.

A többi után vonnak nyugdíjjárulékot, eb. járulékokat, munkaerő-piacit is. Ennek tudatában szemléld a számfejtést.:)

2014. márc. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ.

Már csak egy kérdés. Ha valaki megbetegszik és szerdától beteg majd legközelebb hétfőn tud menni dolgozni, akkor sze-pé-ig jár neki betegszabadság és szo-vas pedig táppénz?

2014. márc. 3. 18:01
 4/14 anonim ***** válasza:
nem jár táppénz hétvégére, ha hétfőn keresőképes vagy.
2014. márc. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Tehát ha hétfőn még beteg valaki, akkor jár szo-vas-ra, de ha már hétfőre meggyógyul, akkor nem?

A betegszabadság napjait, akkor így kell számolni?

naptári nap*15/365 aztán kerekíteni.

2014. márc. 3. 18:13
 6/14 A kérdező kommentje:

Még valamit nem értek.

Hogy miért 31-el osztják el a munkabért?

Mert azt mondták, hogy már nincs fizetett szabadság. Augusztusban ez megváltozott.

Illetve novemberben a bért nem a naptári napokkal időarányosan számolták, hanem a munkanapokkal arányosan.

Ott viszont nem volt teljes hónap senkinek sem.

De arról nem kaptunk bérjegyzéket. Arról nem kéne kapni?

2014. márc. 3. 18:21
 7/14 A kérdező kommentje:
Mi az a 14520 térítmény 4 napra? Az hogyan jön ki?
2014. márc. 3. 19:05
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

Ha hétfőn keresőképes vagy, és már pénteken is táppénzre voltál jogosult, akkor jár szombat, vasárnapra is táppénz. De ha pénteken még betegszabin vagy, és csak szombat, vasárnap lennél utána táppénzen, akkor nem jár.


A havi fix bért mindig az adott hónap "munkanapjaival" kell osztani, úgy kapod meg az egy munkanapra járó bért.

2014. márc. 4. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A térítményedre nem tudok válaszolni, nem tudom, hogy milyen ellátásokra vagy jogosult. Azt a foglalkoztatódtól kérdezd.
2014. márc. 4. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ.

Itt lemaradt a vége.

"Mert azt mondták, hogy már nincs fizetett szabadság az ünnepnapokra."


Ha csak a munkanapokkal számolnak, akkor miért 31 nap szerepel az elszámolásban?


A betegszabadság napjait, akkor így kell számolni?

naptári nap*15/365 aztán kerekíteni.

2014. márc. 4. 08:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!