Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan kell megcsinálni az...

Hogyan kell megcsinálni az önellenőrzést súlyos fogyatékosság miatt?

Figyelt kérdés
Most tudtam meg, hogy a sclerosis multiplex súlyos fogyatékosságnak számít, adókedvezmény jár rá, amit soha nem vettem igénybe. Megtudtam, hogy minden évre külön kell önellenőrzést készíteni, amihez a nyomtatványokat beszereztem, viszont nem tudom hogyan kell kitölteni. Tudna valaki segíteni?

2014. márc. 8. 09:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Személyi adataidat értelemszerűen kitöltöd.

Utána a jövedelmi adatokat egyszerűen átmásolod a régi adóbevallásodról, majd a súlyos fogyatékosság miatt levonható összeg sorába (34. sor, azt hiszem, de most nincs előttem nyomtatvány), beírod az összeget, ami minden hónapra a minimálbér 5%-a, tavaly havi 4900 ft, egész évre 58800.

Vissza kell keresned, az érintett években mennyi volt a minimálbér, és az alapján kiszámolni.

Érdemes lenne az ányk-t letöltened a nav oldaláról, és ott kitölteni, majd kinyomtatni,mert akkor csak beírod a számokat, és a program kiszámolja, beírja a megfelelő helyre, hogy mi a pálya.

2014. márc. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Megcsináltam a helyesen kitöltött adóbevallást, azt a lapot, ahol a jövedelem és az adó szerepel. Idáig rendben van. Most következne az önellenőrzési melléklet. És kell még a 170-es átvezetési és kiutalási kérelem is? Ezekben is tudnál segíteni?
2014. márc. 10. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!