Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ferjem munkanelkuliebol...

Ferjem munkanelkuliebol megeri csaladi adokedvezmenyt vonatni, vagy inkabb az en gyes/gyed-embol (meg nem tudom melyiket fogom kapni)?

Figyelt kérdés

2014. márc. 10. 10:06
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Abból vonasd, amelyikből több SZJA-t fizettek.
2014. márc. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi,en arra gondoltam hogy munkanelkulibol nem vonatnam le, ha gyedet kapok akkor inkabb abbol,ha gyest kapnek abbol nem tudom levonatni,viszont ev vegen vissza tudom igenyelni ugye?

Legalabb azt a reszet ami a munkanelkuli idoszaka alatt jart volna?

jol gondolom?

2014. márc. 10. 10:29
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
A levont adó mértékéig vissza tudod igényelni.
2014. márc. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%
A gyesedből ne vonasd le,azzal nem sokra mész. Álláskeresésit maximum 3 hónapig kaphat a párod, ezt is vedd figyelembe. Ha gyed-et kapsz, akkor talán azzal járnál a legjobban, de mivel nem írtál semmi konkrétumot, mennyi a gyed-ed, mennyi az álláskeresési, hány gyerek van, így csak vakon találgatunk.
2014. márc. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

GYES adómentes, az nem alapja a családi kedvezmény érvényesítésének.


GYED adóköteles, az után kérheted, hogy havonta minél több maradjon a családnál.


Álláskereséi járadék adóköteles, abból is kérhetitek, ha a GYED összege nem ad fedezetet a teljes összeg érvényesítésére.


Azt a részt, amit év közben nem tudtatok érvényesíteni, év végén az adóbevallásban utólag megtehetitek.

2014. márc. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!! :)
2014. márc. 11. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!