Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Könyvelhet egy közgazdász egy...

Könyvelhet egy közgazdász egy kft-nél mérlegképes nélkül?

Figyelt kérdés
2008. júl. 23. 10:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nagyon igaza van az utolsó hozzászólónak!! Én úgy szereztem mérlegképes képesítést, hogy közben jogász is vagyok, de anyukám mellett ( aki már 25 éve könyvel) csak lesek, mint lufinyúl a búcsúba!!!! Nem tudom mi a fenének követelmény a diploma!!
2008. júl. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Könyvelői munkkörben lehet könyvelni, de főkönyvelő csak mérlegképessel lehetsz. Sok helyen képesített könyvelői végzettséggel szinte adatrögzítést végeznek.
2008. aug. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Diplomára ezért van szükség (és most senkit se akarok megsérteni, de csak annak van igazán értelme, aki közgazdász diplomával szeretne könyvelő lenni, mer pl. egy jogász sok olyan tantárgy oktatásából kimarad, ami fontos lenne a könyvelés és az abban lévő logikai összefüggések megértéséhez, hiszen ez nem a magolásról, hanem a folyamatos logikos gondolkodásról szól)hogy fontos alap matek, pénzügy, számvitel stb. ismeret meglegyen, illetve egy diplomás már eleve máshogy gondolkodik, máshogy látja a világ összefüggéseit, mint csak egy éretsségivel rendelkező fiatal.

Epp ezért vezették be a diploma alapkövetelményt, csak ott rontották el, hogy nem közgazdász diplomával is részt lehet venni a tanfolyamon. Én amúgy közgazdász vagyok, és jelenleg mérlegképes könyvelő tanfolyamra járok és látom mennyire nem mindegy, hogy ki milyen diplomával rendelkezik. A közgazdászok gond nélkül megértik a feladatokat és meg is oldják, nem kell mindent kétszer elmagyarázni, ellenben a jogászok, bölcsészek és még sorolhatnám, olyan egyszerű dolgokon akadnak el, hogy az már hihetetlen. Egy egyszerű feladatot se tudnak egyedül megoldani, rendszerint miattuk csúszunk el.

Fontos, hogy ne csak azt tanuld meg, amit a tanfolyamon lediktálnak és a kötelező jegyzetben megtalálható, hanem szinte az összes fontos szakkönyvet el kell olvasni és meg kell tanulni, de ezt általában minden tanár elmondja. Ez egy hivatás, a tanfolyam csak egy segítség, de kell annyi önszorgalommal rendelkezni, hogy egy profihoz mérten, mindent alaposan megtanulsz, ha kell 20-30 könyvet is elolvasol és 500-1000 példát is megoldasz.

Mérlegképes könyvelő képzés önmagában azért is jó, mert kimondottan a könyveléshez szükséges ismereteket oktatják - megjegyzem egyben ez is a hátránya, utalva a korábbi okfejtésemre-.

2009. júl. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!