Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Akkor is fizetnem kell, ha...

Gregor555 kérdése:

Akkor is fizetnem kell, ha nem veszem igénybe az Egészségügyi szolgáltatásokat?

Figyelt kérdés
Magam után fizetem a TB-met, és arra vagyok kíváncsi, hogy pl. nálam aki egy évben 1x de nagyon maximum 2x beteg, annak is fizetnie kell minden egyes hónapban a TB díját vagy csak azt a hónapot amikor tervezek valamilyen Egészségügyi Szolgáltatást igénybe venni? ill., hogy később befogják-e rajtam hajtani az elmaradt befizetéseket.

2014. márc. 17. 09:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Fizetni kell. Akkor is, ha csak 1x vagy 2x mész orvoshoz. Akkor is ha egyáltalán nem mész. Így működik a rendszer. Ha csak akkor fizetnél, ha tényleg menned kell akkor sokkal többe kerülne. Úgy kell felfogni, hogy az emberek "összedobják" azt az összeget amiből működik az egészségügy. Nem konkrétan az ellátásért fizetsz hanem azért, hogy legyen hova menni, ha ellátásra van szükséged.

(Ha gondot okoz a TB fizetése akkor szociális alapon igényelheted az önkormányzatnál, hogy egy évre vállalják át a TB fizetését.)

2014. márc. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kötelező!

Ha a rendszerben kibukik, hogy nem fizettél, akkor évekre visszamenőleg is behajthatják Rajtad szőröstül-bőröstül (késedelmi kamat).

2014. márc. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Persze, és életbiztosítást is csak abban a hónapban kell fizetni, amikor meghalsz...
2014. máj. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!