Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Elmulasztott áfafizetési...

Elmulasztott áfafizetési kötelezettség, számlaadás`= Tuti NAV bírság?

Figyelt kérdés

Interneten keresztül közvetítői tevékenységet végeztem.

Csak most tudtam meg,hogy ez nem ingóságok értékesítése,hanem közvetítői tevékenység,melyet 25%-os ÁFA terhel. Ha utólag bevallom, akkor csak ezt a bírságot úszom meg, de mivel számlát nem adtam (adószám nélkül nem is tehettem) akkor az akár 1 milliós bírság tuti? Nem nézi a NAV, hogy önként utólag befizettem az ÁFÁ-t?


2014. márc. 25. 11:15
 1/6 anonim ***** válasza:

...és hogyan fizeted be az áfát utólag adószám nélkül?

...és hogyan készítesz áfa bevallást adószám nélkül? :)

2014. márc. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy amikor kiváltottad a vállalkozói adószámot, bejelentkeztél-e áfa-alanynak, vagy az alanyi mentességet választottad.

Ha bejelentkeztél, és sem a bevallás, sem a befizetés nem ment be, akkor nagyon gyorsan "határidőn túli bevallásként" add be, és fizesd be, olcsóbban megúszod

Ha alanyi mentességet választottál, akkor bizonyos bevételi értékhatár alatt nem is kell sem áfa-bevallást beadnod, sem befizetned.

2014. márc. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez mind szép és jó 2. válaszoló, csak azt írta a kérdező, hogy "adószám nélkül"- tehát NINCS adószáma, így feltételezhető, hogy a tevékenység végzéséhez szükséges vállalkozóija sem... de persze majd kijavít, ha tévedtem volna abban, hogy feketén csinálta a "bizniszt" :)
2014. márc. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen tulajdonkepp feketen. Persze nem tudtfizetnem. Azt hittem az ingosag ertekesites kategoriaba esik es csak 600.000 alatti forgalmat bonyolitottam.. Semmit sem tudok tenni? Tuti a millios birsag? Forduljak adoszakertohoz? A nav kozlemenyben azt irta hogy a helytelenul adozok majus 1-ig kapnak haladekot.. Onreviziora es utolag potlekokkal megfizetett ado meg mindig toredeke az utolagos nav ellenorzesi birsagnak. Ezt közölte a nav tobb hirportalos cikkeben is.
2014. márc. 25. 11:43
 5/6 A kérdező kommentje:
Elnezest de telefonról irok.
2014. márc. 25. 11:47
 6/6 anonim ***** válasza:

A közvetítői tevékenység meg az ingóság nem ugyanaz. A 600 ezres határ, meg a megunt ruhádra vonatkozik, meg a megunt tv-re.

Ez az eredménye, mikor valaki megmondja a tutit, hogy a 600 ezerbe minden lehet.

Ha ezt olyan oldalon végezted, melynek jelentési kötelezettsége van, pl Vatera, apród, tesz-vesz és tárasai, akkor bajban vagy. Mert ez bizony adóköteles tevékenységet végeztél, adószám nélkül.

Az 1 millió lehet több is, mivel sok más dolgot nem fizettél nem csak Áfát, hanem járulékot se, meg társai.

Ha eddig nem vallottad be, most már ne tedd, szerintem. Mert akkor kiderül. Ha lesz bírság, akkor részletfizetésbe ki tudsz alkudni, havi 20-40 ezer között.

Ha nem akkor kijönnek és foglalnak.

2014. márc. 26. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!