Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A munkaügyin múlik az hogy...

A munkaügyin múlik az hogy mikor kezdek munkába vagy a munkaadón?

Figyelt kérdés
ma voltam a munkáltatómmal a munkaugyiben hogy enegm bejelentsen de én novembertol február kozepéig kozfoglalkoztatáson voltam és elkuldtek egy felnott képzésre amire voltam is meg enm isigy ki fizettettek velem egy kis osszeget amire én nem jártam de most a munkáltato nem érti ezt hogy most mi ez és állitolag ezért kezdek majd munkába álklni 2 hét mulva hogy ezt a tanfolyamot lezárják bent a a munkaugyiben és ha ez kész akkor igy munkába tudok majd állni,
2014. márc. 28. 16:45
 1/3 anonim ***** válasza:
77%
Neked tökmindegy ha ilyen sötét vagy, hogy munkába is leszel is meg nem is
2014. márc. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
93%
Ötször átolvastam, de olyan zagyva szöveg, hogy nem sokat értek belőle :(
2014. márc. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem egyedi az eset..


kb. ez a felnőttképzés minősége manapság.


Addig érdekeltek benne a munkanélküliek, míg pénzt kapnak érte hogy járnak tanfolyamra. Az, hogy azzal képesítéssel is próbáljanak munkaerő piaci szempontból potenciálisabbá válni, már nem teljesen 100%-os elgondolás.


Ahogy a végzettek aránya sem, azok miatt pl. akik hol járnak, hol nem ezekre a képzésekre, és hiába nyernek el pályázati milliókat ezekre a programokra, a hatékonysága megkérdőjelezhető.


Konkrétan az történt, hogy:


A munkaügyi kapott egy támopos pályázaton belül pénzt, hogy képezzen át többek között Téged. Emiatt ő százezreket fizetett helyetted a képzésedért, amire Te hol bemenetél, hol nem. Ezért most ennek a költségének csak egy töredékét kéri Tőled vissza, ami még jónak is mondható, bár pont emiatt is kevésbé hatékony ez a tanfolyamosdi, mert nincs visszatartó ereje annak, hogy nem kell az egész utánad elszámolt költséget visszatéríteni.


Amikor a munkaügyi erre a pályázati összeget megkapta, meghatározta, hogy veled együtt hány embert fog még átképezni, és abból kb hány hozzád hasonló embereke lesz, aki el sem végzi és hányan lesznek "piacképesebbek".


Na ezeket kell most megvárni a tanfolyam végégig, hogy lássák hány ember lesz, aki végez és hány aki nem.

Ezt nekik le kell jelenteniük annak, aki erre a pénzt adta.(ESZA)


Ha túl sok lesz a "hol járok, hol nem alak", akkor előfordulhat, hogy megvonják tőlük, vagy visszafizettetik velük a támogatást és nem lesz másnak lehetősége átképezni magát.


Te pedig hivatalosan még a tanfolyamra jársz, így addig amíg le nem zárul nem tudsz munkába állni. Hiszen Te kapsz azért is pénzt, hogy tanfolyamra jársz, épp azért mert munkanélküli vagy. Ha meg most elhelyezkednél és lenne jövedelmed, akkor nem lennél munkanélküli és nem is lennél jogout sem a képzésre, sem arra, amit már eddig fizettek neked azért, hogy járj a tanfolyamra.

2014. márc. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!