Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Valóban szükséges ilyen igazolás?

Valóban szükséges ilyen igazolás?

Figyelt kérdés

Adószámmal rendelkező magánszemély vagyok. Nemrég egy NAV-os ismerős segítségét kértem az adóbevallásom kitöltésében, mivel még saját magamnak sosem töltöttem ki ilyet, mindig a volt (közalkalmazotti) munkahelyem intézte el, illetve lehetett ugye egyszerűsített adóbevallást is választanom. Mióta adószámom van és számlát is adtam, ez már nem lehetséges.


Megmutattam a számlákat és a volt munkahelyem papírjait a NAV-os ismerősömnek, és ő mondta, hogy akiknek kiállítottam a számlát, azoknak úgynevezett (vissza)igazolást kellett volna küldeniük a számomra, mert enélkül nem tudom kitölteni az adóbevallásomat (amit ugye május 20-ig le is kellene adnom). Erről azok a cégek, akiknek a számlát adtam, (állítólag) nem tudtak (én sem, egyébként). Ígérték, hogy meglesz hamarosan az az igazolás, ami azóta sem érkezett meg, az óra ketyeg, telefonon az egyiket el sem tudom érni, a másik pedig mélyen hallgat, kicsöng.


Kérdésem, és olyan válaszát várom, aki vagy könyvelő, vagy NAV-os (szóval tényleg jól ért ezekhez a dolgokhoz), hogy ilyen esetben mit lehet tenni, mert NAV-os ismerősöm szerint ugyan kitölthetem így is az adóbevallásomat, hogy határidőre meglegyen, de ha nincs meg az az igazolás, akkor a NAV velem fog megfizetteti valamit, amit azoknak kellene utánam fizetnie, akiknek a számlákat küldtem.



2014. ápr. 25. 12:26
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

"Ha nem vontak belőle adóelőleget, akkor bizony azt Neked kell megfizetned. Ezt ne érezd hátránynak, hiszen így is, úgy is Tőled vonták volna le.

Ebben az esetben nem levonták és befizették helyetted, hanem Te fogod a bevallással együtt megfizetni. A végeredmény ugyanaz. "


Még annyit hagy kérdezzek, hogy ha a NAV-os ismerősöm mégis tudna segíteni az igazolás nélkül is, akkor a NAV-tól fogok kapni utólag (miután leadtam az adóbevallásomat)egy csekket, és azon keresztül kell befizetnem?

2014. ápr. 29. 15:39
 12/15 anonim ***** válasza:

Befizetési lehetőségeid:


- Igényelsz az adóhatóságtól hozzá befizetési csekket.

- Bankon keresztül utalással rendezed.

2014. ápr. 30. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a segítséget :)


Tegnap adtam le az adóbevallásomat, egy NAV-os hölgy segített kitölteni, de ő is ugyanazt mondta, hogy igazolást kellett volna küldeniük számomra, hogy miből mit vontak. És azt is mondta, hogy az úgy elvileg nem is helyes, ha én fizetem be utólag, mert azt mindenképpen nekik kellett volna előre levonniuk, és annyival kevesebb pénzt küldeniük számomra Ja, meg azt is mondták, hogy elvileg egészségügyi hozzájárult (mintha ezt a szót használta volna) is kellett volna nekik utánam fizetniük o.O


Nekem most amúgy rendezve van a TB-m, de ha nem lenne másik állásom, hanem csak ezekből az alkalmi (számlaadásos) munkákból élnék, akkor elvielg magam után kellene fizetnem a TB-t, vagy ha lenen olyan cég (vagy magánszemély), aki engem pl. több hónapra alkalmazna, akkor annak kellene az adott hónapokra utánam fizetnie a TB-t? Vagy az ilyenkor mindig, minden esetben az én kötelességem?

2014. máj. 1. 09:33
 14/15 A kérdező kommentje:
Ja, és mi van a nyugdíjjárulékkal? Azt ilyenkor hogy, miből vonják, vagy azt is valahogy nekem pluszban kellene befizetnem csekken(mármint ha nem lenne másik melóm)?
2014. máj. 1. 09:35
 15/15 anonim ***** válasza:

Nyugdíjjárulék-fizetési kötelezettség akkor van, ha olyan jogviszonyban vagy, amely biztosítási kötelezettséget keletkeztet. Ilyen például a munkaviszony. Ha ilyen nincs, akkor nyugdíjjárulékot, valamint egészségbiztosítási járulékokat, munkaerő-piaci járulékot sem kell fizetni. De nem is kapsz "cserébe" semmit. Tehát a nyugdíjadba sem számít bele, álláskeresési ellátásba sem, táppénzre sem vagy jogosult, stb.


Ha nem lenne munkaviszonyod, csak ez a másik jövedelmed, és mégis szeretnéd, hogy a nyugdíjadba beleszámítson, akkor külön szerződést kell kötni erre a nyugdíjbiztosítási igazgatósággal, és az alapján fizetni havonta egy bizonyos összeget, ugyanúgy, mint az egészségügyi ellátásod miatt azt a havi 6.810,- Ft-ot. A különbség csak az, hogy az egészségügyi szolgáltatási járulék kötelező jellegű, míg a nyugdíjjárulékhoz a fizetési hajlandóság szabadon választható kategória.:)

2014. máj. 2. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!