Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hol tudom bejelenteni őket?

Hol tudom bejelenteni őket?

Figyelt kérdés
Azt szeretném tudni hogy hova tudom bejelenteni azt hogy nem hivatalosan dolgozik (dolgoztatnak) valaki(t)??

2014. máj. 6. 10:41
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
NAV
2014. máj. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és ezt csak személyesen tudom???? Mert nem szeretném hogy kitudódjon!!
2014. máj. 6. 10:46
 3/7 anonim ***** válasza:
59%

Nem kell személyesen bemenned, ha erre gondolsz, viszont a névtelen bejelentések súlya is igen csekély.

Jobban járnál, ha a nevedet adnád hozzá, már ha nincs félnivalód, vagy éppen érdekelt vagy benne (pl. így foglalkoztatni kívánt munkavállaló)

2014. máj. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd jobban (viszont a névtelen bejelentések súlya is igen csekély.) Ebben itt mire gondolsz?? Bocsi csak nem vagyok ilyesmiben egyáltalán jártas
2014. máj. 6. 11:01
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt jelenti, hogy névtelenül mindenki azt mond amit akar, valószínűleg nem fognak foglalkozni vele.
2014. máj. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Munkaügyi Felügyelőség. Az adóhivatalnak ehhez nem sok köze van, ilyeneket nem hiszem, hogy vizsgálnak. Azt igen, ha valaki nem ad nyugtát az értékesítésről. De azt, hogy valakit feketén dolgoztatnak, az a Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőség hatásköre. Ha más hatósághoz kapcsolható szabálytalanságot is tapasztalnak, akkor hivatalból értesítik őket.


Kérheted a bejelentéskor, hogy a személyed ne legyen "közügy", kezeljék "bizalmasan".

2014. máj. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!!!!!!!!! :)
2014. máj. 6. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!