Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Üdv . Online pókerből ki...

Kicsicigó kérdése:

Üdv . Online pókerből ki utaltam 3 év alatt ~ 20 millió ft-ot nem adóztam, adó bevallást sem küldtem be . Milyen szankcióra / büntetésre számíthatok? Hogyan tudnám rendezni az ügyet?

Figyelt kérdés

2014. máj. 14. 16:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
De bebuktál vele?
2014. máj. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nem
2014. máj. 14. 18:58
 3/11 anonim ***** válasza:
Akkor mit akarsz rendezni az ügyön? Ha csak nem csinálsz valami feltűnő butaságot (pl. papíron évek óta munkanélküli vagy aztán veszel egy 20 millás házat) akkor az életbe nem fog érte keresni senki.
2014. máj. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 3537445 válasza:
Én úgy tudom, hogy a szerencsejáték bevételből (a törvény szerint ez szerencsejáték) maga a terem adózik, nem a játékos, viszont én is hallottam már olyat, hogy valaki pl. nyert 200k-t egy Sunday Millionon és adózás után kevesebb maradt neki, szóval lehet, hogy valami fölött elcsúsztál te is.
2014. máj. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Rosszul tudod. A Szerencsejáték ZRT nyereményei után adózik a SZJZRT. Pl. a TV-s vetélkedők nyereményei után nem adózik a csatorna, úgymond "bruttó" a nyeremény, a nyertesnek kell még adóznia belőle.
2014. máj. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha ellenőriznének, és ezt az összeget állapítanak meg akkor kb 13.5m lenne az adótartozás+büntetés összege.

Ennek az összegnek csak egyharmada a büntetés.


Illetve mivel változott a btk a témában,így bíróság egyebek, felfüggesztett valószínűleg.

Jó esetben.(feltéve,hogy a büntetést ki tudod fizetni)


Rendezni : Leginkább kb 8millióról kellene lemondanod, az állam számára ,amit nem fogsz megtenni, mert túl soknak érzed, főleg,hogy eddig sem történt semmi veled, ismerőseiddel .


Illetve van egyéb olcsóbb megoldás, attól függően,hogy hova is utaltad ki, jelenleg hol van ez a pénz, ilyenek alapján egy normális szakértő kb 30-50ezerért átgondolja neked a lehetőségeid

2014. máj. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
0%

A kényszeres hazudozás nem büntetendő, így csak szánalomra számíthatsz, egyéb szankciókra nem.

Az online póker a világ egyik legnagyobb csalása, fantom játékosokkal akik ebből élnek/gazdagodtak meg, csaló rng-vel, stb... Ha nem a tiéd a terem, onnan bizony semmit nem utaltál ki barátom.

2014. aug. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%

Utolsó válaszoló nagy balek lehet, gondolom bukott nem is kicsit :) Bizonyítottan vannak magyar játékosok, akik ennél jóval többet is nyertek/nyernek, ebből élnek, stb..


Mivel majdnem hasonló helyzetben vagyok mint a kérdező, én nem akartam feltűnősködni, ezért egy viszonylag olcsó kocsin kívül nincs semmi a nevemen. Igényelj Skrill/Neteller kártyát, azzal lehet kiszedni KP-t is, és nem marad nyoma. Előbb-utóbb elévül a fenti tétel (5+1 év, tárgyév vége), és akkor azt már nem fogják számonkérni. Tehát ne élj nagy lábon, és akkor nem fognak keresni..

2014. szept. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
0%

Hogy balek vagyok-e: nem hiszem, de erről a családomat és az alkalmazottaimat kéne kérdezni.

Hogy mennyit buktam szerencsejátékon? Egy forintot se, soha - semmilyen formában nem költöttem erre, mert nem hiszek a hirtelen ölbe hulló vagyonban. Én a tehetségben, szorgalomban és sok munkában hiszek.

A Full Tilt póker bezárásakor olvastam utána ennek az óriási átverésnek, mert mindig érdekelt az emberi butaság és naivitás.

Ám ha szeretnéd, a kedvedért játszhatunk pár játékot fejben 21-ezésben. De én osztok!

További szép álmokat Uraim!

2014. szept. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
91%

Utolsó:


Ennyi ésszel szabadlábon...


Egy dolgot kéne megérteni - de azt nagyon. Pusztán matematika, senkit nem érdekel, hogy te miben hiszel.


A Black Jack / 21 egy szerencsejáték, ahol a ház ellen játszol és egyértelműen matematikai előnyben van a hz, hiszen a játékos kezd. Nyilván mivel a ház a saját TŐKÉJÉT kockáztatja - és általában a kaszinósok nem hülyék a matematikához - így nyilván biztosra megy. Itt sem azt kel nézni, hogy Béla LW-ben részegen 3x megduplázta a spórolt pénzét és hű ha.... Hanem azt, hogy 10,000 leosztásból 5100-at a ház nyert és 4900-at a játékos, vagyis hosszútávon egyértelműen a kaszinó a nyereséges.


Na, ezért baromság a rulett, a 21 és bármi egyéb, a ház ellen játszott SZERENCSEJÁTÉK, ha az ember nem szórakozásból csinálja, hanem pénzt akar vele keresni.


A póker viszont NEM a hagyományos értelembe vett szerencsejáték. Az okra rettentő egyszerű: NEM a ház ellen játszol, hanem másik játékos ellen. A ház elteszi a rake-t akkor is ha A játékos nyer és akkor is ha B játékos nyer, tök mindegy nekik, akárki nyer a ház kaszál!


Innentől kezdve totálisan értelmetlen az okfejtésed, tök felesleges lenne bármilyen fantom játékosokat generálni, hiszen a teremnek krvára mindegy, hogy ki nyer, nekik lesz bevételük.


De amúgy tök jó, hogy "olvastál" róla és ilyen okos lettél tőle. UFÓ-król, lottócsalásról és hasonló elmés dolgokról is szoktál olvasni?

2014. szept. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!