Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hova kell beirni a 10 ev...

Hova kell beirni a 10 ev varakozas utan felvett nyugdij osszeget a 1353as adobevallas papiron?

Figyelt kérdés

2014. máj. 15. 20:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Sehova.

A nyugdíj adómentes jövedelem, és hiába 10 éve lett volna aktuális a kifizetése. Ha 2013. évben történt meg, akkor a 2013. adóévhez tartozik, és mivel 2013. évben adómentes, ezért nem kell feltüntetni sehol.

2014. máj. 16. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez biztos?, mert kaptam igazolast is az onkentes nyugdijpenztartol es azt mondtak hogy be kell irnies adozni kell. Lehet hogy rosszul fogalmaztam, de csak 10 evet dolgoztam eddig es azota fizettem, most viszont kileptem es teljesen megszuntettem a szamlam. Nem is a teljes osszeget kaptam meg, mert mar abbol is vontak adot, plusz ugy tudom, Mint jovedelem fel kell tuntetni.
2014. máj. 16. 10:07
 3/6 anonim ***** válasza:

Az önkéntes nyugdíjpénztárban 10 év után a hozam vehető fel adómentesen.

Ha viszont teljesen megszünteted a számlát, akkor a tőkerészt is kifizetik. Azután viszont durván kell adózni, ha még nem töltötted be az öregségi nyugdíjkorhatárt: 16% SZJA és 27% EHO.

2014. máj. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyiket levontak, amikor felvettem, a masik felet pedig most kell bevallanom 1353-as lapon, szoval az lenne a kerdes, hogy ezt hol kell beirni?
2014. máj. 16. 20:09
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagyon rosszul tetted fel az alapkérdésed.

Teljesen megvezettél vele.


Első olvasásra azt hittem, hogy pereskedés után kaptad meg visszamenőleg az öregségi nyugdíjad összegét.


Közben meg teljesen másról van szó...

2014. máj. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Elnezest a feluletessegert, csak elsiettem.
2014. máj. 18. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!