Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Valaki segítene nekem adóbeval...

Valaki segítene nekem adóbevallás ügyben? SOS!

Figyelt kérdés

Most jutott eszembe, hogy elfelejtettem kitölteni az adóbevallásomat, és nemsokára itt van a határidő...


Nos, 2013. szeptember közepéig GYEDEN voltam, majd innentől GYEST igényeltem (és kaptam) az államkincstártól, azóta gyesen vagyok.

Úgy volt, hogy 2013. decembertől majd visszamegyek gyes mellett dolgozni, így kértem a fizetés nélküli szabadság szüneteltetését.

De munka helyett felmondtak, egy napra sem vettem fel a munkát. 2014. január végén megszűnt a biztosítási jogviszonyom.

Még decemberben kifizették a végkielégítéseket, a felmondási időt, a szabadságokat januárig végéig bezárólag, még az idei időarányos szabadságokat is kifizették tavaly. Emellett folyamatosan kapom a gyest az államkincstártól.


Kérdésem az lenne, hogy melyik összeget hová kell beírni?


Így szerepel a kiadott papírokon:

- Munkaviszonyból szármaró rendszeres bérjövedelem (ez talán a felmondási idő lenne???)

- Munkaviszonyból származó nem rendszeres bérjövedelem (ez a szabadságmegváltás, ez biztos)

- Munkaviszonyra tekintettel kifizetett adóköteles társadalombiztosítási ellátás (ez talán a gyed)

- Más bérjövedelem (ez a végkielégítés lenne, ez is biztos)


Mindez összesítve van: Összevont adóalapba tartozó jövedelmek összege)


És van egy sor, hogy mennyi adóelőleget vontak ebből az összegből.


Na de

Melyik összeget pontosan hová kell feltüntetni az adóbevalláson?

Csak ilyen sorokat találtam, ami talán szóba jöhet:

-Munkaviszonyból származó bérjövedelem

- Más bérjövedelem

- Nem önálló tevékenységből származó jöv.

- Egyéb jogcímen kapott jövedelem


És a gyes összegét (hiába adómentes), fel kell-e tüntetni valahol?


Köszönöm annak, aki hozzáértő választ tud nemókem adni!!!


2014. máj. 15. 14:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Csak gratulálni tudok! :)


Azt mindenki fejben tartja, hogy az ellátásokat mikor kéne megkapni, de hogy mikor kell bevallani...:)


Akkor lássuk!


Rendszeres, nem rendszeres bérjövedelmet összeadod, és a bevallás 1. sorába írod be. Ha az adóköteles társadalombiztosítási ellátást a munkáltató fizette, akkor azt is az 1. sorhoz adod hozzá. Ha nem a munkáltató fizette, hanem az egészségpénztár, akkor annak összege nem az 1. sorba kerül, hanem a 4. sorba, ugyanúgy, mint a "Más bérjövedelemként" feltüntetett összeged is.

Az I. tábla többi részében 5-14. sorig nem tüntetsz fel adatot.


Az "összevont adóalapba tartozó jövedelmek) a fenti összegek együttesen, és ez az összeg a bevallás 17. sorába kerül.


GYES adómentes, sehol nem kell feltüntetni, nincs is helye a bevallásban.


"Köszönöm annak, aki hozzáértő választ tud nemókem adni!!!"


Szívesen: Egy hozzáértő....)

2014. máj. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Hidd el, tényleg el lehet felejteni. Amúgy még sosem könyörögtem azért, hogy hú, utaljanak már.

Drága NAV nem küldött ki nyomtatványt, csak adónyilatkozatot, mert tavaly csak azt adtam le, gondolta, hátha most is. De nem, most "rendes" adóbevallást küldenék.

Mindig tervben volt, hogy bemegyek a városba, és kérek egy paksamétát, de mindig tolódott. Hidd el, faluról átbuszozni (amikor napi két busz jár arra- egy reggel, viszi az iskolásokat, egy meg délután-, meg kettő vissza a faluba) egy kétéves kisgyerekkel, nem is olyan egyszerű. Ha lekésed, nem jön tíz perc múlva másik, mint Pesten. Majd holnap, vagy holnapután újra játszik...

Szóval, mindig tolódott, és később tényleg elfelejtettem.

Ügyfélkapu rendszeren sem vagyok, azért is át kellene buszozni. :)


Egyébként tényleg köszönöm a segítséget, szerintem még pont időben vagyok.

2014. máj. 15. 19:01
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor elnézést kérek, és egyébként is.

Szintén falubeli vagyok, hasonló körülményekkel, már az is csoda, hogy egyáltalán van internet-elérési lehetőség. Mobil egyáltalán nem működik, a "béke segge alatt" lakunk, ahol nincs térerő...:)


Én szokva vagyok ahhoz, hogy mindenki nyafog, fanyalog, a jogait ismeri, a kötelezettségeket meg elfelejti, és mást okol érte.

Elhamarkodottan ítélkeztem...

Még egyszer bocsánat!


Egyébként telefonon is jelezheted feléjük, hogy X. Y. névre, címre küldjenek már bevallási csomagot. Ez most ugyan elkésett, mert addigra nem ér oda, de a jövőre nézve nem baj, ha tudod.

2014. máj. 16. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!