Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A gyes után is jár adòvis...

A gyes után is jár adòvisszatérítés?

Figyelt kérdés

#Adòvisszatèrìtés
2014. máj. 16. 13:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
viccelsz? a gyesből nem adóztál, hogy kérnéd "vissza" ?
2014. máj. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Bírom az ilyen átgondolatlan kérdéseket. A gyes egy segély, amiből nem vonnak adót. Akkor mégis mit szeretnél visszatéríttetni belőle????
2014. máj. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 TaKy99 válasza:

-•-

A tgyás, gyed, gyes -nek is van adó és járulék tartama, a gyerekek után járó adókedvezményt lehet érvényesíteni, ami a terhesség 12. hetétől jár.

Azaz, ha a kifizetőhelyen év közben nem vonták le, ami az első évben sanszos, akkor kérhetsz adóvisszatérítést.

2014. máj. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Utolsó! Ne terjesszünk már butaságokat! Tgyás és gyed után igen, lehet érvényesíteni adókedvezményt, mivel vonnak belőle adót, de a gyes egy segély! Nem tartozik bele!!!
2014. máj. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Utolso te kapsz talan gyest??? Ugyanis en mar a masodik gyerekem utan kapom es igen kepzeld vonjak belole a jarulekokat! Beleszamit a nyugdijba is,munkaviszonynak szamit!! Tehat te ne beszelj hulyesegeket! Azt sajnos nem tudom h a kerdesre is valaszoljak- h vissza lehet e igenyelni barmit is.Nalunk fel sem merult mert a ferjemnel irtak jova!
2014. máj. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Utolsó! Ha ennyire nem értesz hozzá, hogy még az adót sem tudod a járulékoktól megkülönböztetni, akkor inkább meg se szólalj!

Én azt írtam, hogy nem vonnak belőle adót, tehát nincs mit visszatéríteni! És ez így igaz!

Erre te rákontrázol, hogy de járulékot vonnak... Igen, de a járulék az járulék, az adó meg adó! Nem ugyanaz, nem ártana tisztában lenni a fogalmakkal, ha már leoltasz legalább igazad is legyen, és ne butaságokat hordj össze.

Amúgy igen, nyugdíjjárulékot vonnak belőle össze-vissz, semmi mást, ADÓ-t nem! És nem számít munkaviszonynak, mindössze a szolgálati időbe számít bele, ez sem ugyanazt jelenti!

2014. máj. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 TaKy99 válasza:

Oh, de ha ilyen okos vagy. Akkor légyszíves írd már ide mi is a teljes hivatalos neve a "Családi adókedvezménynek"?


Csak nem családi adókedvezmény és családi járulékkedvezmény. Azaz a kedvezmény a járulékokra is érvényesíthető! Ami a GYES-en is van.


[link]

2014. máj. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, idéntől ez a hivatalos elnevezése az családi adókedvezménynek, tisztában vagyok vele. De ettől függetlenül az csak jövedelemre érvényesíthető vagy olyan juttatásra ami a jövedelmet helyettesíti pl. álláskeresési járadék, tgyás, gyed. A segélyekre nem vonatkozik, így a gyesre sem, még akkor sem, ha a nyugdíjjárulékot vonják belőle.
2014. máj. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Továbbá ahhoz, hogy a járulékokból is visszaigényeljen, minimum 3 gyermek szükséges.

Pl. Ha valakinek 2 gyermeke van, hiába nem tudja az adójából teljes mértékben érvényesíteni a kedvezményt, nem terjesztheti ki a járulékokra. A járulékkedvezmény részre csak a nagycsaládosokra vonatkozik. De mint írtam, ebből a gyes teljes egészében kimarad.


Amúgy meg nem azért "kezdtem vitába", hogy verjem a mellényem milyen okos vagyok, hanem hogy megakadályozzam, hogy téves információk terjedjenek el. A kérdezőt sem kellene félre vezetni, na meg sokan mások is bármikor megtekinthetik még ezt a kérdést, és jó lenne ha nem a butaságot találnák meg és esetlegesen híresztelnék tovább.

2014. máj. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 TaKy99 válasza:

[link]


"A családi járulékkedvezmény egyáltalán nem érvényesíthető azon járulékalapot képező jövedelmek esetében, amelyek mentesek a személyi jövedelemadó alól vagy a személyijövedelemadó-törvény alapján nem minősülnek bevételnek. "


Ott a pont! Megkövetlek! :)



Viszont a 3 gyerekkel nincs igazad, mert a cikk is 2 gyereke hozza a példát:

"Tehát például, ha a bruttó bérünk 100 000 Ft, és két kedvezményezett eltartottnak minősülő gyermekünk után összesen 125 000 Ft családi kedvezményre vagyunk jogosultak, abban az esetben a személyi jövedelemadó alap-kedvezmény levonása után (125 000-100 000 Ft) fennmaradó 25 000 Ft 16%-ának erejéig (4 000 Ft) kedvezményt vehetünk igénybe a fent megnevezett egyéni járulékainkból. Ebben az esetben tehát nem a járulékalapot képező jövedelemből, hanem a fizetendő járulékokból jár a kedvezmény legfeljebb a járulékok mértékéig."

2014. máj. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!