Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ez elmúlt években hibásan...

Ez elmúlt években hibásan adtam be az adóbeválást van lehetőség korrekcióra?

Figyelt kérdés

Nemrégiben felfedeztem, hogy nem teljesen jól adtam be az elmúlt évek során az adóbevallásom, szeretném javítani. Jól tudom, hogy van olyan, hogy ónrevízió vagy önellenőrzés? És ilyenkor van lehetőségem az elmúlt 5 évet korrigálni?


Illetve jól tudom, hogy 5 évig visszamenőleg ellenőrizheti az adómat a nav? Mert van akitől azt hallottam 5+1 év. Melyik az igaz?



2014. máj. 17. 19:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, van lehetőség "javítani", az adó elévülésének idejéig. És ez alatt az idő alatt a NAV is ellenőrizhet.


Az 5 év úgy működik, hogy az adott évi jövedelmet a következő évben kell bevallani, tehát a rá következő évben kezdődik az első év.

Ezért kell a 2013. évi jövedelmekről szóló bevallást 2019. december 31-ig megőrizni, és addig is lehet önellenőrizni, valamint addig van módja a hatóságnak vizsgálódni. Így lesz az 5 évnek mondott időszak 6 év.


Ezen időszakon belül a szóban forgó bevallást bármikor, akár többször is van mód önellenőrizni.

Viszont ha egy adóévet TÖBBSZÖR is önellenőrizgetünk, akkor készüljünk fel arra, hogy a NAV is elkezd vizsgálódni...:)

2014. máj. 18. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm.
2014. máj. 18. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!