Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Amennyiben bemegyek a navhoz,...

Amennyiben bemegyek a navhoz, hogy nézzenek rá a munkáltatóm befizette-e a tőlem levont járulékokat kitudódhat, hogy én voltam a hunyó?

Figyelt kérdés

Ügyfélkapun lekérdezve nem találok befizetett adatot.

Munkáltatóm azt mondja, hogy ő fizeti.

Mit tegyek?


2014. máj. 30. 17:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Most ez Téged miért érdekel.

Nem mindegy, hogy fizeti-e vagy sem?

De igen, mindegy. Ha Te hivatalosan ott dolgozol, és a fizetésedből levonja az adót, járulékokat, erről minden hónap 10-ig ad kimutatást, akkor mit izgat az Téged, hogy a Tőled levont dolgokat továbbutalja-e a NAV-nak, vagy sem.


Készfizető kezesként felel érte, tehát Őt fogják üldözni ezért, nem Téged. Neked ebből hátrányod nem származik...

2014. máj. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Nyugdíjba szeretnék menni majd ha....

Tudtommal nem feketén dolgozom.

Bérpapír csak egy dolog...

2014. máj. 30. 19:04
 3/15 anonim ***** válasza:
Most adtál be adóbevallást, nem? Ami bruttó azon szerepelt, azután fizeti a munkaadód a járulékokat. Annyira pancser munkáltató nincs, aki adóbevallást csináltat/aláírat veled úgy, hogy nem vagy bejelentve, hiszen azzal azonnal lebukik. Hogy ténylegesen befizeti-e a pénzt, az téged innentől kezdve nem érint, ha be vagy jelentve (az ügyfélkapun ennek a tényét egyértelműen láthatod, csak az összeget nem), attól kezdve a nyugdíj neked mindenképp jár, ha bármit is nem fizetett be, azt rajta fogják behajtani, nem rajtad.
2014. máj. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

A NAV nemcsak azt látja, hogy befizette-e a járulékokat utánad, hanem azt is, hogy a munkáltató havi bevallása után mennyit kell befizetnie.

Légy nyugodt, ha itt tartozás keletkezik, a NAV inkasszálja a munkáltatód bankszámláját.

Ahhoz, hogy a munkáltatód mit fizetett be a NAVnak, nincs közöd és téged nem is érint.

Az érdekelhet téged, hogy milyen adatokkal jelentett le a NAVhoz.

Ügyfélkapun hol akartad megnézni a befizetett adatokat?

2014. máj. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Járulék adat kivonatot kértem.
2014. máj. 30. 21:44
 6/15 A kérdező kommentje:
Járulékadat kivóonatot kértem.
2014. máj. 30. 21:45
 7/15 anonim ***** válasza:
Mikori időszakot kértél és mit adott ki eredménynek?
2014. máj. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
2013.mas egész évet.
2014. máj. 30. 23:35
 9/15 A kérdező kommentje:
nincs adat a nyilvántartásban
2014. máj. 30. 23:39
 10/15 anonim ***** válasza:

A foglalkoztatási jogviszonynál (a TAJ szolgáltatásokban) és az EBEVben a Biztosítotti bejelentések lekérdezése, Biztosítotti adatok biztosítottak részére lekérdezésnél mit ír arra az időszakra?

M30-ast kaptál az adóbevalláshoz? Vagy ki csinálta az adóbevallásod?

(nekem tavaly előfordult, hogy pár hónapig azt írta ki, hogy nincsenek adatok arra az időszakra, holott előtte már lekérdeztem annak az időszaknak egy részét és volt adat. Később pedig hozta rendesen az adatokat)

2014. máj. 31. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!