Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Üdülőterületi ingatlan vásárlá...

Üdülőterületi ingatlan vásárlásnak mik a hátrányai?

Figyelt kérdés

Illeték és adófizetés szempontjából.

Állandó ottlakásra vennénk, eddig meglévő ingatlanjaink árából


2014. jún. 14. 11:43
 1/4 anonim ***** válasza:
A helyi adókat az önkormányzatok különféleképp szabják ki. Nálunk például belterületre kommunális adó van, ami úgy évi 4000 ft, üdülőterületre viszont építményadó, ami négyzetméretfüggő, de egy kb 70 négyzetméteres házra olyan 50.000 körül van. Ebből a szempontból biztos, hogy sokkal drágább. De ez szerintem hely-függő is. Adót annak kell fizetni akitől veszed szerintem. Az illetéket nem tudom pontosan.
2014. jún. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én azt hallottam h ha eladom a belterületit és külterületit veszek helyette, akkor le kell adózni 16% szja-t.

Ez igaz?

2014. jún. 14. 20:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez attól függ mióta van a tulajdonodban a telek.

Telek vagy nyaraló esetén, ha több, mint 15 éve a tulajdonodban van adómentessé válik. Ha lakásra érted, hogy belterületi, akkor az már 5 év után adómentes.

2014. jún. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Értem.

...és illetékfizetésnél elszámolhatom költségként?

az eladott és a vásárolt ingatlan áráinak különbözete az illeték alapja, alapesetben...

2014. jún. 15. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!