Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Külföldről hogyan üzemeltethet...

Külföldről hogyan üzemeltethetek magyar vállalkozást?

Figyelt kérdés

Külföldön élek, nemzetközi fuvarozóvállalkozást szeretnék létesíteni, magyar alkalmazottakkal. Melyik az egyszerűbb?

1) magyar céget alapítani, ekkor kérdés,hogy távollétemben a meghatalmazott alkalmazott el tud-e mindent intézni, képviselni a céget (persze ügyvezetőt nem szeretnék belőle csak ezért csinálni, nehogy behitelezze és kilopja a céget, stb.)

2) külföldi céget csinálni ott ahol élek, ekkor a kérdés,hogy lehet-e magyarországi alkalmazottam, magyarországon regisztrált autóim, stb.

Van itt valaki, akinek van tapasztalata nemzetközi fuvarozócég könyvelésében?



2014. jún. 15. 11:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Magyarországra nem tudsz regisztrálni autót sem embert ha nincs bejegyezve magyar címre a cég.
2014. jún. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez a 2) kérdésemre végülis válasz.


1) kérdés-re valaki?

Tehát magyarországi céget tudok úgy működtetni, hogy ne kelljen hazaugrálnom különböző ügyintézések miatt, miután az első hónapban minden ügyintézést letudtam? Tud a könyvelőm és az alkalmazottam 100%-ban képviselni NAV, közlekedési hatóság, stb, helyeken?

2014. jún. 15. 12:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Megbízást kell adni ügyvédnek, és könyvelőnek ők képviselhetnek mindenhol.
2014. jún. 19. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tud képviselni, ügyvéd kiállíthat ilyen igazolást.
2014. jún. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!