Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Weboldal-üzemeltetés magánszem...

Weboldal-üzemeltetés magánszemélyként. Hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nemrégiben indítottam egy internetes (hír)portált, s az lenne a kérdésem, hogy miképp tudnék reklámfelületet értékesíteni magánszemélyként úgy, hogy tudják számlát is adni. Középiskolai végzettségem van, jelenleg nincs főállásom sem. Hallottam ötleteket, hogy váltsak ki magánszemélyes adószámot, csak nem tudom, ilyen tevékenységet lehet-e végezni ezzel. (Cikkeket írok a weboldalra, ez nevezhető művészeti tevékenységnek? kell hozzá felsőfokú végzettség?). Az egyéni vállalkozóit nem szeretném kiváltani, hiszen nincs jövedelmem, így ráfizetés lenne.


Előre is köszönöm szépen a válaszokat!


2010. jan. 4. 19:25
 1/2 anonim ***** válasza:
A magánszemélyes adószám jó ötlet. A saját cikkeidről magadnak nem adsz számlát, a te esetedben felsőfokú végzettség sem kell hozzá, ezért az újságírás, mint tevékenység kilőve. Ha reklámfelületet értékesítesz, az szolgáltatás, asszem, a Feor 5-tel kezdődők között találsz megfelelőt. (nem anyagi jellegű szolgáltatás) Amúgy ahhoz, hogy értékesíteni tudd a reklámfelületet, jó nagy látogatottság szükséges.
2010. jan. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia! Igen, igazából arra lenne szükségem, hogy ez milyen tevékenységként csinálhatnám :) mármint magánszemélyes adószámmal.
2010. jan. 4. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!