Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Admob - Adsense adózás:...

Béla1216544 kérdése:

Admob - Adsense adózás: Hogyan kell adóznom gimnazista diákként?

Figyelt kérdés

Az elmólt pár hónapban (kb 4) elkezdtem mobilalkalmazásaimban admob hirdetéseket használni. Eddig kb 100 000 FT bevételem lett belőle, ami szerintem nagyon szép gimnazistaként. Viszont ötletem sincs hogyan kell adózzak. Olvastam a NAV honlapján is, meg nagyon sok fórumot, de mindenhol mást írnak. Abban reménykedem, hogy csak az SZJA van rá, más nem terheli. TB-t elvileg diákként nem kell fizessek. Hogyan, hol, mikor és miként kell ezt bevallani? Sohasem adóztam még, de ha lehet és nem túl magasak az adók (nem 30-50%), akkor szeretném tisztán csinálni és adózni belőle. Egy SZJA még tűrhető mértékű. A kérdés arra vonatkozna, hogy akkor kell adózni? megéri? Ha igen mikor, mit mennyit és hogyan :D. Még egyszer kiemelném, hogy ez az első jövedelmem, még sohasem adóztam nem is foglalkoztam hasonlóval.


A válaszokat előre is köszönöm.



2014. júl. 28. 11:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Internetes reklámfelület értékesítése = bérbeadás.


16 % személyi jövedelemadó + 27 % egészségügyi hozzájárulás terheli a belőle származó jövedelmet.


Önálló tevékenységből származó jövedelemnek minősül, ami azt jelenti, hogy a bevétellel szemben költséget számolhatsz el, ha hitelt érdemlő bizonylattal tudod a kiadásaidat igazolni. Ha nem, akkor a bevétel 10 %-át tekintheted költségnek még akkor is, ha egyáltalán nem volt utána kiadásod.


Bevétel - költség = jövedelem.


Negyedévente kellene meghatároznod a belőle származó jövedelmed, és az utána következő hó 12-ig befizetni az SZJA-t és EHO-t. Év végén pedig beletenni a bevallásba és rendezni a különbözeteket - ha lesz.


A fentieket nem befolyásolja, hogy még sosem adóztál, hogy hány éves vagy, az sem, hogy még tanulsz.


A diákok sem "TB-t" fizetnek (vagyis az állam fizeti helyettük), hanem egészségügyi szolgáltatási járulékot.

2014. júl. 29. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Ez így nagyon soknak tűnik, szerencsére szerintem az egészet le tudom írni mint költség, mert eltudom költeni :D. Viszont még lenne egy kérdésem: Akkor most ha Augusztusban lejár a negyedév, akkor be kell valljam az eddigi bevételeimet. Ezt hol tudom megtenni, a NAV honlapján esetleg? Vagy el kell menni valahova? Ezenkívül akkor gondolom a költségeket is le kell írjam, az hogy működik? A számlákat hova kell vinni? Akkor ha az egész bevételre van költségem, akkor nem is kell befizessek semmit?
2014. júl. 30. 08:48
 3/6 A kérdező kommentje:
Ezen kívűl még egy dolog eszembe jutott: A kiadásokból az ÁFÁ-t vissza lehet igényelni?
2014. júl. 30. 09:05
 4/6 anonim ***** válasza:

A fentieket nagyon dióhéjban írtam le.


Én úgy gondolom, hogy első körben be kell jelentkezni az adóhatóságnál erre a tevékenységre. A bejelentés kapcsán képeznek egy adószámot (nem azonos az adóazonosító jeleddel), melynek birtokában végezheted a "bérbeadást".


Bevallást csak év végén kell tenned, év közben csak előleget kell fizetni ugyanúgy, mint bárki másnak.


Eldöntöd, hogy a két költségelszámolási mód közül év közben melyikkel akarod kiszámolni a jövedelmed. Egész évben csak azt alkalmazhatod, váltogatni nem lehet!

Minden ezzel kapcsolatos bizonylatot Te őrzöl meg, sehova nem kell - és nem is szabad! - beküldeni. Az év végi bevallásod saját mellékletei lesznek. Akkor sem küldöd be, csak a bevallást.


Az adóhatósági bejelentkezéskor nyilatkoznod kell, hogy ÁFA hatálya alá akarsz tartozni, vagy valamelyik mentességet választod. Évi 6 millió alatt lehet alanyi mentességet választani. Ha ezt választod, akkor nem kell ÁFA-val foglalkoznod. Ha nem választod, akkor kell. Én nem ajánlom, hogy akarj, külön agyrém...


Negyedévente kiszámolod a bevételed, "eldöntöd" a költséged, és a kettő különbözete után befizeted az SZJA-előleget, valamint az EHO-előleget, a következő hó 12-ig. Ezt az év végi adóbevallásban úgy kezeled, mint általad befizetett előlegek. Tehát a végleges kötelezettségedből levonod, és csak a fentmaradt részt kell rendezned (ha lesz). Természetesen, ha többet fizettél be, mint amennyi a végleges kötelezettséged lesz, akkor azt visszaigényelheted.


Egyébként a NAV honlapján nagyon jól le van írva az egész, persze az lehet, hogy inkább azok igazodnak ki rajta, akik amúgy is ezzel a szakmával foglalkoznak, egy laikusnak talán kicsit kusza...:)

2014. júl. 31. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Ezenkívül akkor gondolom a költségeket is le kell írjam, az hogy működik?"


Költséget nem kötelező leírni, ez egy választható dolog.


1./ Vagy a teljes bevételed után adózol.

2./ Bevétel - elszámolható, és hitelt érdemlő bizonylattal alátámasztott költség különbözete után adózol.

3./ Bevétel - bevétel 10 %-a levonása után fennmaradó összeg után adózol.


Hitelt érdemlő bizonylatnak számít a nevedre szóló számla, bármilyen hivatalos irat (illetékkivetés, adásvételi szerződés, stb.), amit Veled be tudnak azonosítani, tehát szerepel rajta a neved, adataid, dátum, stb., és szorosan összefügg a tevékenységed végzésével.


A fentiekből kifolyólag nagy valószínűséggel nem tudsz erre a tevékenységre egy olyan számlát elszámolni, melyen kőműveskanál vásárlása szerepel. :)


[link]


A tájékoztató kicsit elavult (már nincs adóalap-kiegészítés, és lehet, hogy a %-ok sem állják meg a helyüket), de az alapok jól le vannak írva, és a fizetnivalók is.

2014. júl. 31. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ez az összeg, mennyi letöltésnél volt?
2016. febr. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!