Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Felmondási idő (munka alól...

Felmondási idő (munka alól felmentett időszaka alatt) elhelyezkedhetem?

Figyelt kérdés

Röviden:

Jelenleg 2 hónapos felmondási időmet töltöm a munkahelyemen, ahol csak az első hónapot kell ledolgoznom, a másodikat nem. Továbbá végkielégítést is kapok.

Kérdésem: A felmondási időm második hónapjában elhelyezkedhetem úgy, hogy az sem a felmondási időm így az az után járó pénzt sem a végkielégítést nem érinti?

Lényegében papíron 2 munkahelyem lenne, de az egyiken a felmondási időm felmentési időszakát töltöm, a másikon próbaidős lennék.


Köszönöm!


2014. aug. 1. 22:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
2014. aug. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ilyen régieket én is találtam, de 2014 jan 1-től sokminden változott.
2014. aug. 1. 22:32
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
Ez nem változott azóta sem.
2014. aug. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%

Nyugodtan elhelyezkedhetsz másik munkahelyen a felmondási időd alatt.

Ilyenkor többes jogviszonyban leszel; mindkét helyen vonják a fizetésedből a járulékokat és fizetik utánad a szoc.ho-t.

Nem kell megvárnod a 45 nap leteltét, csak jelezned kell az új munkáltatódnak, hogy még van élő munkaviszonyod és nincsenek kilépő papírjaid és TB kiskönyved emiatt.

2014. aug. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Még annyi kéréds, hogy a munkaszerződésemben 30 nap volt megadva felmondási időnek, de a munkáltató korrekt módon közös egyeztetés alapján 2 hónapban határozta meg a felmondási időt, aminek csak a felét kell letöltenem.

El lehet térni a törvényben megszabott 30 naptól a munkavállaló javára, ha egyébként a törvény alapból nem így rendelkezik?

2014. aug. 1. 22:42
 6/13 A kérdező kommentje:
és a munkaviszony ideje sem indokolja.
2014. aug. 1. 22:46
 7/13 anonim ***** válasza:
79%
Közös megegyezésben bármi lehet, ha aláírtad, akkor ahhoz kell magad tartani. Egyébként elmehetsz betegállományba is a felmondási idő alatt, az nem hosszabbítja meg a felmondási idődet, igaz, közben a betegállomány ideje alatt a másik helyen sem kezdhetsz el dolgozni, hisz betegállományban vagy.
2014. aug. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Aláírtam, ez nem zavar, mert nekem is jó. Ezek szerint eltérhetünk a javamra és a felmondási idő felmentett szakaszában dolgozhatok máshol úgy, hogy megkapom itt ezen szakaszra is a pénzt, továbbá a végkielégítést is. Összefoglalva a dolgokat jól értem? Köszi!
2014. aug. 1. 22:54
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Jól érted igen. Ha a közös megegyezésben benne van a végkielégítés akkor azt is megkapod, meg a felmondási időre járó bért is.
2014. aug. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem közös megegyezés! A munkáltató mondott fel, de lényegében együtt fogalmaztuk a tartalmát, így elég elfogadható lett számomra is a tartalma. Bár ez gondolom nem változtat a tényeke. Köszönöm! :)
2014. aug. 1. 23:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!