Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Vállalhatok úgy alkalmi...

Vállalhatok úgy alkalmi munkát, hogy közben be vagyok jelentve a munkaügyi központban mint munkanélküli, és fizeti nekem az állam a tb-t?

Figyelt kérdés
A munkahelyemen azt mondták, hogy igen, de egy könyvelő azt mondta, hogy nem, így most nem tudom, mi az igazság... Egy hónapja dolgozok alkalmisként, de közben bejelentettem magam a munkanélküliben, mert úgy gondoltam h fekete, de lehet hogy mégsem?

2014. júl. 3. 23:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Vállalhatsz.

Még akkor is vállalhatnál, ha álláskeresési járadékot, vagy FHTt kapnál.

A könyvelőnek kicsit jobban utána kellene néznie a dolgoknak, mert ezzel nagyon nincs képben.

2014. júl. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 csavarka1 ***** válasza:

Eddig úgy volt, hogy be kellett jelenteni a munkaügyi központban és azokra a napokra nem kapott az ember munkanélküli segélyt. Szerintem érdeklődje meg a központban hogy mi lenne ha munkát vállalna...

Nehogy vissza kelljen fizetni a segélyt mivel ha szabályosan járt el a munkáltató le fogja vagy már be is vallotta a NAV-nak az Ön összes adatával az Önnek adott napi bért.

2014. júl. 4. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azt mondták, h be vagyok jelentve a NAVnál, és a fizetésről fénymásolatot kapok, meg majd adóbevallási lapot is adnak.
2014. júl. 4. 08:09
 4/10 csavarka1 ***** válasza:
Akkor én megérdeklődném a munkaügyibe, hogy mi van ha munkát vállalnék és ha tényleg be kéne nekik jelenteni akkor már csak Önön múlik, hogy szól e nekik, vagy sem.
2014. júl. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Régen volt úgy, hogy be kellett jelenteni a munkaügyiben, ha alkalmival dolgozott valaki.

Jó ideje már nem kell bejelenteni és a járadékot is folyósítják az alkalmi munkavállalási napokon is.

"Az egyszerűsített foglalkoztatás keretében végzett munkát nem kell bejelenteni, és az álláskeresési ellátást tovább kell folyósítani."

[link]

A tájékoztató teljes anyaga linkre kattintva megnyíló dokumentumban a 2. oldal alja felé.

A munkáltató a foglalkoztatás megkezdése előtt bejelent a NAVnak, hogy melyik napon/napokon fogsz dolgozni.

A következő hónap 12-ig pedig megküldi a NAVnak, hogy az előző hónapban melyik napokon dolgoztál, mennyi bért fizetett neked és mennyi közteher kötelezettsége van ezután.

Ha van ügyfélkapud ezt te is megnézheted az EBEV szolgáltatásokban a járulékadat kivonatban a következő hónap közepe után (kb. akkor jelenik meg)

A munkaügyinek csak akkor kell majd bejelentened az alkalmis napokat, ha járadékot igényelsz (beszámít a jogosító napokba)

2014. júl. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor a tb fizatés igénylése miatt szólnom kell a munkaügyiben, vagy fizethetik ők? Mármint az állam.
2014. júl. 4. 23:10
 7/10 anonim ***** válasza:

A munkaügyi annak rendezi a TBjét, akinek pénzbeli ellátást is folyósít.

Eddig milyen jogviszony alapján volt TBd?

2014. júl. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A TB-t eddig nem fizettem, visszamenőleg kell majd. 25 elmúltam, de csak most jelentettem be magam a munkanélkülibe pár hete, majd az önkormányzathoz kellett mennem, hogy a TB-t fizessék nekem, de akkor már dolgoztam alkalmisként. Csak mivel semmilyen papírt nem adtak a munkáról, azt hittem fekete meló, de kiderült h nem is kellett hogy adjanak, hanem a fizetési papíromat kellett aláírnom, aminek a másolatát megkaptam. Így tehát legális a munka. Csak kérdés, hogy ha meg akarok maradni legálisként, a TB-t is nekem kell-e fizetnem, vagy maradhat úgy, ahogy van.
2014. júl. 5. 19:49
 9/10 anonim ***** válasza:

Az alkalmi munka nem érinti a TBt.

Az alkalmis napokra is magad után kell rendezned a Tbdet: vagy fizetsz magad után, vagy rendezteted a járási hivatallal (tavaly még az önkormányzathoz tartozott)

Bármelyik van (te fizetsz, vagy az állam fizeti), dolgozhatsz legálisan alkalmival.

2014. júl. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2014. júl. 6. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!