Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Albérleteztetéskor nincs...

Albérleteztetéskor nincs valami legális kiskapu a magas adó elkerülésére? 1 Ft bérleti díj/hó + 50 eFt "felújítási hozzájárulás" címen?

Figyelt kérdés

Mit szólnátok egy ilyen megoldáshoz és főleg mit szól a jog és az APEH? Úgy tudom, a bérleti díj 25 %-ig adóköteles. De mi van, ha bérleti díj jogcímen csak jelentéktelen 1 Ft-ot szedek be havonta (jelképesen) és az igazi pénzt valami más jogcímen kérem? Pl. felújítási, karbantartási hozzájárulás vagy valami más címen... Más ötlet? Vélemény? Kivitelezhető ez így jogilag?

Őszintén szólva a 25 %-os adót kicsit túlzónak érzem... Főleg úgy, hogy közben az albérlők is leamortizálják a lakást. Sokszor nem vigyáznak rá, nem takarítanak, tönkreteszik a parkettát, drága bútorokat stb.


2010. jan. 16. 00:08
 1/6 anonim ***** válasza:
37%
Van aki ezért a pénzért 2 hétig dolgozik, és adózik utána, Te meg csak úgy felvennéd a pénzt... Adózni, meg nem szeretnél... Undorító, az összes ilyet feljelenteném az APEH-nál. Ezért tart itt az ország.
2010. jan. 16. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokan nem jelentik ba az APEH-nak,hogy van albérlőjük.Adócsalók,de ezzel nem törődnek.Arra való egyébként a kaució,hogy az amortizációt fedezze.És a lakbér sem szokott olcsó lenni,tehát abból is sok megmarad a felújításra.Én mindenkit megbüntetnék az APEH-helyében,aki munka nélkül jut igy jövedelemhez.
2010. jan. 16. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A bejelentkezési IP címeket figyeli az Apeh, tehát ezzel a kérdéssel máris beazonosítottak...
2010. jan. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1. A kérdés ELMÉLETI jellegű volt.

2. Írtam, hogy LEGÁLIS megoldás érdekelne. Tudod, mit jelent ez a szó??? Úgy látszik, nem. H.F. utána nézni! Megsúgom: jogszerű!!!

3. Nem mondanám, hogy a kaució biztosan fedezné az amortizációs költségeket. Csak a bútorunk messze többet ér. Még ellop egy kis evőeszközt, étkészletet stb. Nem fizeti ki a rezsit stb. Máris csinált mondjuk 2-3 százezer forintos kárt, akkor pedig sokra megyek a 100 ezer kaucióval!!!

4. Minden relatív. Mások sokkal nagyobb bevételre tesznek szert szerencsejátékkal és olyan munkával, ami nem tényleges munka, meg a végkielégítésről ne is beszéljünk? Te meg egy szegény munkanélkülitől sajnálod a kiegészítő pénzt és biztosítékot?! Akkor élj meg havi 25 eFt-ből mint én - albérleteztetés nélkül - aztán számolj be, hogy milyen volt! OK? Nem az a kategória vagyok, aki meggazdagodás céljából adja ki az örökölt lakását. Csak meg kell élni valahogy még válság idején is, amikor nincs meló és drágák a gyógyszerek stb. De ezt úgyse akarod tudni!

2010. jan. 16. 14:43
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem, nincs jogszerű kerülő, mert minden bevételed így adózik. De ha nem választod az egyszerűsített adófizetést, a 25 %-ot, hanem tételes elszámolást választasz, és számlával igazoltan merülnek fel költségeid, akkor csak a jövedelem után kell adózni, de akkor összevonandó jövedelemként jelentkezik, nem különadózóként. Akkor lehet, hogy a bérbeadás miatt esel el a munkáltatótól szerzett jövedelem adójóváírásától. Amúgy a különadózó jövedelembe beleszámít MINDEN bevétel amit kapsz. Még a rezsi is ha a szolgáltató a te nevedre számláz és nem a lakóéra.
2010. jan. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
21:05 Végre egy normális válasz! Köszönöm!
2010. jan. 20. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!