Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha katás egyéni vállalkozó...

Ha katás egyéni vállalkozó akarok lenni csak 50 ezret kell fizetni? Ha keresek mondjuk 200 ezret akkor 150 ből már semmi fizetni valóm nincs?

Figyelt kérdés

Ez mit jelent, nem egészen értem, de több oldalon is ezt olvasom!


Mennyi egy katás vállalkozó jövedelme?


Sok esetben szükség van jövedelemigazolásra, ilyen lehet például egy banki hitelfelvétel.


A kisadózó jövedelme a kisadózó vállalkozás utolsó, a megszerzett bevételről tett nyilatkozatában feltüntetett bevétel 60 százaléka, ami több tag esetében fejenként egyenlő rész, de legalább a minimálbér minősül.


2014. aug. 26. 15:59
 1/3 anonim ***** válasza:

De van. a banki költségek, ami kb 1000ft / hó

aztán van iparűzési adó ami 50000FT/ év 2db részletben 25-25eFt.

Aztán van iparkamarai tagsági díj kötelezően, 5000Ft/év.


Ezen felül maximum a könyvelődnek a díja, vagy ha magad küldöd be akkor az sincs.


Én így tudom.

2014. aug. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Meg az üzlethelyiséged bérleti dija, rezsije, ha a munkádhoz kellenek cuccok (pl műkörmösnak lakk, masszőrnak olaj...), ezeket is ki kell fizetned.
2014. aug. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
szellemi tevékenység, nem kerül pénbe amunkám
2014. aug. 27. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!