Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy tudnám kideríteni, hogy...

Hogy tudnám kideríteni, hogy tényleg bejelentett-e a munka hely? Napi bejelentés. Többi lent.

Figyelt kérdés

3-4 napot dolgoztam egy munka helyen. 1. nap 13 órát 2. nap 6-ot 3. nap 13 órát 4. nap 12 órát. Ezek elvileg napi bejelentések voltak, elkérték az adataimat, lakcím, születési hely idő, nevem, taj szám, adó szám.

Viszont fizetést azt mondták nem fogok kapni csak kézbe, mert nem jön össze annyi, hogy utalják?! Ilyen létezik? Bármilyen kis összeget tudniuk kellene utalni számomra szerintem! :)

Honnan tudom, hogy be vagyok-e jelentve?

Sajnos pályakezdő vagyok, így semmit nem tudok erről.



2014. szept. 26. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Gondolom egyszerűsített foglalkoztatásra jelentettek be, azt szokták így naponta bejelenteni. (Azt nem jelentik be, hány órát dolgozol 1-1 nap, annak csak a jelenlétiden kell szerepelnie.)

Munkaszerződést nem kötelező írni, akkor is legális az egyszerűsített foglalkoztatásra. Az, hogy nem utalja a fizetést, valóban lehet technikai ok, és egyszerűbb neki készpénzben fizetni, ettől még nem lesz illegális. Viszont adnia kell majd papírt a neked kifizetett összegről, ami alapján majd bevallást tudsz csinálni (ha szükséges, és eléred a mentesített keretösszeget).

Ellenőrizni az eBev rendszerben tudod. Ehhez kell Ügyfélkapu hozzáférés, utána tudsz böngészni a járulékadataidban, ott kell lennie majd a tárgyhót követő hónap 12-e után (addig kell a munkáltatónak bevallást küldenie a NAV felé) a foglalkoztatásnak, és a bevallott bérnek is.

Egyébként nem a te felelősséged, te jóhiszeműen jársz el, a munkáltató kötelezettsége az adminisztráció a NAV felé, neked meg majd jövőre eldönteni, mennyi SZJA-t kell fizetned, és mennyi jövedelmet bevallani a kapott papírok alapján.

2014. szept. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. :) Hasznos volt!!!:)
2014. szept. 26. 21:23
 3/7 anonim ***** válasza:

... kiegészíteném az információt azzal, hogy nem írja elő semmilyen törvény, hogy bért, jövedelmet csak átutalással lehet kifizetni a munkavállalónak.


Alapeset a készpénzes fizetés volt, az utalásra azért szoktunk rá, mert a cégnek az olcsóbb és könnyebben kivitelezhető. Az új munka törvénykönyvében az áll:


"A munkabért készpénzben vagy a munkavállaló által meghatározott bankszámlára utalással kell kifizetni."

2014. szept. 28. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ennek az ellenkezőjét senki nem állította, és ettől még nem kéne nyomkodni a negatív értékelést az első válaszra.
2014. szept. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm még egyszer, én hasznost nyomtam rá ! :) Nekem tényleg az volt! :)
2014. okt. 3. 12:50
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves 4-es Válaszoló!


Nem tudjuk, hogy ki nyomkodja a gombokat, mivel azt bárki, aki "beleolvas" megteheti, nem csak az, aki válaszol is a feltett kérdésre.


Tudom, hogy "nem állította senki" azt, hogy csak utalással lehet bért fizetni, viszont a kérdező ezt írta:

"Viszont fizetést azt mondták nem fogok kapni csak kézbe, mert nem jön össze annyi, hogy utalják?! Ilyen létezik?"


Erre reagáltam a kiegészítésemmel, nem pedig "nyomkodtam". :)

2014. okt. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor bocs.

Tudom, hogy bárki nyomhat, csak alapból azt feltételezem, hogy az nyom negatívat, aki szerint valami nem teljesen stimmel a válaszomban.

Ha valaki olyan nyom, aki meg arra sem méltóztatik, hogy ide írja, mi a gond, azt meg már nem tudom hova minősíteni.

2014. okt. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!