Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan kell könyvelni? Katás...

Hogyan kell könyvelni? Katás egyéni vállalkozó leszek, alanyi mentes. Csak bevételeim lesznek, kiadás nem! Ezt tudom magamnak könyvelni, vagy kéne könyvelő?

Figyelt kérdés
2014. szept. 27. 15:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
én úgy gondolom, ha ez kérdés, akkor igen, inkább könyvelő.
2014. szept. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszönöma segítséget, életemben nem könyveltem ezér tkérdezem, hogy bonyolult lenne e, de segítség helyett inkább az oltás jön mindig!
2014. szept. 27. 16:09
 3/13 anonim ***** válasza:

Milyen vállalkozás az, ahol semmi kiadás nincs?

Fogadj mindenképpen egy hozzáértő könyvelőt.

2014. szept. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

nem, ez nem oltás.

De ha olyan kérdést írsz ki, hogyan kell könyvelni, akkor a legjobb tanács, ami adható, hogy menj szakemberhez.

2014. szept. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
olyan válalkozás, hoyg szellemi tevékenységet végzek tegyük fel? lényegtelen na mindegy. ha nem mondjátok meg, hogy hpgy tudom magamnak egyeüdl egyszerűen megcsinálni, akkor maj dmegoldom más segítségével.
2014. szept. 27. 16:37
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha szellemi tevékenységet végzel, akkor is vannak költségeid. Áram használat, a ráfordított idő stb.

A bevételeid után pedig adóznod kell. Ehhez az adótörvényeket is kell ismerni.

Én sokat könyveltem már életemben, de már nem merném vállalni egyetlen vállalkozás könyvelését sem. Ahhoz napra késznek kell lenni a vonatkozó szabályokban, törvényekben.

A könyvelés nem véletlenül egy szakma.

Nem oltogatott senki, csak az igazat írták.

Kereshetsz valakit, aki azt mondja, hogy így vagy úgy könyvelj. De ne csodálkozz, ha a NAV majd megbüntet.

2014. szept. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
az klegalább látszik, hogy nem értessz hozzá... áramhazsnálat nyilván ezt el kell könyvelni... mikor egyéni vállalkozó vagyok és a saját otthonomban végzem. Jóhogy az internet költséget nem kell kiadásnak tekinteni... a ráfordított időm az mennyi kiadásnak számít xd? Ha tudnád mit jelent az, hogy KATÁS és alanyi mente snem irtál volna ilyen hülyeséget, hogy nehéz...
2014. szept. 27. 18:16
 8/13 A kérdező kommentje:
jóhogy már a kajám és a víz amit épp "szünet" alatt lehuzok a wc-n nem kiadás...
2014. szept. 27. 18:17
 9/13 anonim ***** válasza:
48%

egyre inkább könyvelő...


és igen, a net is költség, a telefon, az áram, a könyvelő díja is költség...

2014. szept. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
de tudod mit, nem kell költség. Fizesd a hipát a teljes bevételed után. Veszel egy számvitel könyvet, elolvasol pár törvényt, menni fog ez, bele is buksz, de hajrá.
2014. szept. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!