Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan kell könyvelni? Katás...

Hogyan kell könyvelni? Katás egyéni vállalkozó leszek, alanyi mentes. Csak bevételeim lesznek, kiadás nem! Ezt tudom magamnak könyvelni, vagy kéne könyvelő?

Figyelt kérdés
2014. szept. 27. 15:19
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
hipát:? te miről beszélsz xd megnézném én azt akatás egyéni válalkozót, aki a vilanyát a saját lakásában költségnek levonbja, meg a netet, amit amugy is meg venne... Ennyi erővel ha valaki beszerez valamit és buszal megy el megvenni havi bérlet is a válalkozás akiadása...-.- sztem most jó nagy hüólyeséget mondtál
2014. szept. 27. 21:25
 12/13 anonim ***** válasza:
46%

tudod, i az a hipa? Tudod, hogyan fogod pl azt fizetni?

Tisztában vagy azzal, hogy mennyi bevételed lehet idén alanyi mentesen, ha év közben kezded a tevékenységed? Tudod, mi van, ha átléped a határt?

Tudod, hogy főállású (vagy mellékállású) katásként mire leszel jogosult?

Tudod, mennyi mindent nem tudsz?

2014. szept. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
ezeke tmind tudom, az ipa meg 25 kétszer egy évben ha az általányt választod, szal nem tudom h it tmiylne kiadásaim lehetnének. csak bevétel. ezekkel tisztában vagyok. Ha meg nem akarom lekönyvelni kiadásnak az áramot, ami szintén nem nagy tétel sztem nem olyan nagy bűn, vagy ezt kötelező lenne lekönyvelni egy katás egyénivállalkozónak? nekem bizonyos dfolgokért informáciokért tanácsokért fognak fizetni utalással. és havi 3-4 száz k bevétel várható!
2014. szept. 27. 22:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!