Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell e adóbevallást tennem?

Kell e adóbevallást tennem?

Figyelt kérdés

Kaptam egy felszólítást, hogy 2013. évi adóbevallást kell benyújtanom. Itt a bökkenő. Én nappali tanuló voltam egészen mostan szeptember 16-ig. Ugyebár adóbevallást annak kell tennie akinek volt valamilyen jövedelme, de nekem semmi, így utána olvassa így nem is kellene tennem hiszen ha nem volt jövedelmem akkor nem is kell bevallást tennem. A munkaügyön azt mondták lehet talán azért egy Nulla értekű bevallást jó lenne küldeni, de a levélbe direkt kiemelve mondták, hogy a sima 1353-es példányút kellene.


Most nekem olyan érthetetlen dolgok vannak az 1353-as példányba, hogy húha húha... de be se kell küldenem mivel tanuló voltam, és egy kanyi jövedelmem nem volt.


Talán a levélben feltüntetett ügyintézőt felhívjam, és közöljem vele a kis elkavarodást?



2014. okt. 1. 11:23
 1/9 anonim válasza:
Hívd fel és mond meg neki,hogy iskolába jártál.Utána elmondja,hogy így is kell e a be vallás vagy sem.
2014. okt. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy mindig foglaltat jelez neki, ami így kellemetlen.
2014. okt. 1. 11:51
 3/9 A kérdező kommentje:

Istenem...


Megvan a hunyó. Mivel tanuló pincérként volt jövedelmem de ezt a az adott étterem nem tanulóként hanem rendes munkavállaóként küldte be a NAV-hoz. Nos bekell mennem az étterembe és mondani, hogy egy módosított járulékos adóbevallást küldjenek, majd egy igazolást is adjanak erről amihez hozzákell csatolni egy pársoros levelet, hogy felvettem velük a kapcsolatot és uton van a módosítás.

2014. okt. 1. 12:07
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem egészen értem, azt mondod, nem volt jövedelmed, közben mégis volt. Ha tanuló vagy, és azért fizetést kapsz, az is adóköteles. Pl. az ösztöndíj nem adóköteles, arról nem is kell bevallást készíteni.

Az meg, hogy milyen jogviszonyban voltál, valószínűleg kiderül a köztetek lévő szerződésből. Illetve valamiféle igazolást is kell kapnod a bérről.

2014. okt. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Öhm két helyen voltam.


Az egyiknél tanulóként volt a jövedelmem amihez nem volt köteles az adóbevallás, vagyis maga a hely küldte be a navhoz.


Nos a másiknál is szintén ugyanez a helyzet, csak ott úgy könyvelték el mintha NORMÁLIS rendes dolgozó lettem volna emiatt kértek külön adóbevallást. Emiatt kell bemenni az étterembe, hogy módosítsák ezt.

2014. okt. 1. 13:06
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nagyon nem vagy a helyzet magaslatán.:)


A jogviszonyod mindegy, ha adóköteles jövedelmet szereztél. Nem a munkáltató dolga az adóbevallásod elkészítése, hanem a Tied. A munkáltató csak közli minden hónapban az adóhatósággal, hogy melyik dolgozója milyen jövedelmet szerzett nála. Éppen ezért derült ki, hogy Neked volt adóköteles jövedelmed, de nem vallottad be. Most ezt kellene pótolnod az alapján az igazolások alapján, amit a foglalkoztatóidtól kaptál. Ezt mindenki megkapja még a bevallás benyújtási határideje előtt. Tehát a munkáltató nem fog semmit módosítani, neki ehhez már sok köze nincs.


Egyszerűen csak sürgősen pótold a bevallásod, és örülj, hogy elsőre nem büntetnek meg érte.


Ha kell tudok segíteni, írj privátot, ha gondolod...

2014. okt. 2. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az érdekes, hogy miért egyedül nekem kell volt tanulóként olyat tennem? Akkor nem kéne a másik 4-5 ismerősömnek akik szintén ott voltak tanulók adóbevallást tenni? Ezért furcsálom, hogy ő nekik miért nem kell :) Szóval sántít a dolog én meglátásom szerint.
2014. okt. 2. 07:24
 8/9 anonim ***** válasza:

Igazság szerint senki nem mondta, hogy nekik nem kell.

Ha van jövedelmed, azt általában be kell vallani. Ez gondolom szakmai gyakorlat jellegű dolog volt, ami után munkabért kaptál. Nem tudom, pontosan milyen jogviszonyban voltatok, de kevés olyan jövedelem van, ami nem adóköteles, ezért nem kell bevallani.

Másrészt ha adóköteles volt, akkor a munkáltató nagy valószínűséggel befizette már az SZJA-t előleg formájában, illetve mindenképp kapnod kellet volna kimutatást a befizetett adóról és járulékokról. Ezek után hónapokkal később módosítani a jogviszonyt, egy olyanra, ami elvileg nem is adóköteles, elég érdekes helyzet.

Azért írom ezeket, mert nagyon sokan nincsenek tisztában azzal, hogy adóköteles volt a jövedelmük, a saját környezetemben is vannak olyanok, akik meglepődnek, hogy gyakorlat után miért kellene adózni. Szóval mindenképp menj utána a dolgoknak, mert az később gond lehet.

2014. okt. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen most kerestem elő kaptam egy papírt amin "Igazolás az egyéni járuléklapot képező juttatásokról 2013."


Most ha nem is akarok ezzel vacilálni, hogy ah éttterembe ezt így úgy módosítják, hanem letudni az egészet azzal, hogy tényleg azt az adóbevallást kitölteni és elküldeni akkor lehet még is így teszek.


Viszont elektronikus módon az ÁNYK nevű programmal töltöm kifele az 1353-as példányt, csak pontosan elég az Előlap/Főlap/A,B,C részeket kitölteni ?

2014. okt. 2. 08:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!